330 TL kantin desteği haberi duyuldu. Enflasyonun artması, savaş var olması gibi sebepler yaşam şartlarını zorlaştırmaktayken, devlet destekleri yanı sıra belediye destekleri de dar gelirli vatandaşın cebini az da ısıtırken gerek borçlarına gerekse de ev alışverişi ile bir nebze de olsa destek sağlamakta.

Evinde ilköğretimde okuyan öğrencisi bulunan öğrenciye her ay 330 TL kantin yardımı açıklaması Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan geldi. Evvelinde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilkokul, lise ve üniversite öğrencilerine 5.500 TL okuma yardımı başlatmış ve binlerce hane bu yardımdan faydalanmıştı. 

Okul kantin desteği ası adı altında ihtiyaç sahibi ailelere 330 TL ödemeleri başladı. Ancak şu sıralar sadece Ankara'da geçerli olan 330 TL kantin desteği için dar gelirli vatandaş tüm belediyelerden yapılmasını isterken, Geleceğimiz çocuklarımızın okuluna destek amacıyla başlatılan bu yardımın başvuru şartları da merak ediliyor. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yılbaşı öncesinde Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile birlikte okul kantin desteği başvuru ve ödemelerinin başladığını açıklamıştı. İşte Ankara Büyükşehir Belediyesi 330 TL kantin desteği başvuru şartları 

Mansur Yavaş kantin desteği ile alakalı mutlu eden açıklamayı yaptı. Yavaş, 330 TL'lik öğrenci kantin desteği hakkında, "Her gün haberlerde okula aç giden ve okulda aç kalan çocuklarımızı üzülerek takip ediyoruz. Bunlardan en etkili olanı ise okullarda açlıktan dolayı ağlayan çocukların olduğu haberdi. Bu haberler bizlerin sorumluluğunu daha da artırıyor. Bu nedenle, sosyal yardım alan ailelerimizin çocukları için yılbaşından sonra ilk olarak pilot bölgelerde, ardından da tüm Ankara'da Başkent Kartla kantin alışverişi dönemini başlatıyoruz. Öğrenci başına aylık 330 lira destekte bulunarak evlatlarımızın beslenmeleri için kıymetli bir adım atmış olacağız..." ifadelerini kullandı.

ABB 330 TL kantin Desteği başvuru nasıl olur?

Yılbaşından önce başlatılan öğrenciye kantin yardımı adı altına verilen 330 TL yardım parası başvuruları sadece sayılı öğrenciyi kapsayacağı açıklanmıştı. Öğrenciye kantin desteği başvuru koşulları nelerdir? Kantin desteği başvuru formu nereden ulaşabilirim? sorularınızın yanıtları sizlerle 

Ankara Büyükşehir Belediyesi resmi internet sayfasından sosyal hizmetler sayfasına tıklayarak başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Size iletilen başvuru formunu doğru şekilde doldurmanız akabinde size ulaşacak olan ABB yetkilileri hak kazandığınız ya da kazanamadığınız hakkında sizlere bilgi verecektir. 

Emekliye İlk Müjde Ödemeyi İNG Bank Duyurdu! Zam Yeni Açıklanmıştı Emekliye İlk Müjde Ödemeyi İNG Bank Duyurdu! Zam Yeni Açıklanmıştı

Kantin desteği nereden çekiliyor

Ankara Büyük Şehir Belediye tarafından sunulan 330 TL kantin desteği almayı hak kazandığınız durumda Başkent Kart aracılığıyla yardımınızı çekebileceksiniz.