Bankalar arasındaki promosyon rekabetleri devam ederken, son bir promosyon müjdesi de Hava Kuvvetleri Komutanlığı çalışanlarına verildi. Vakıflar Bankası ile anlaşma yapıldığı açıklaması, promosyon bekleyen personelin yüzünü güldürdü. Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli 25.000 TL promosyon alacak. 

Emekliler, kafasına yatan bankaya maaşını taşıyarak promosyonlardan faydalanırken gerek özel sektör gerekse de kamu için bu anlaşma toplu olarak yapılıyor. Tam da bu sırada yeni promosyon bekleyen çalışanlar, hangi bankadan kaç para promosyon alacağı konusunda yapılacak açıklamayı bekliyor. 

Promosyon da bankalar arası rekabet devam ediyor

İl il, kurum kurum promosyon anlaşmaları merakla beklenen bir haber olmaya devam ediyor. Özellikle de yeni yılın girmesi ile birlikte promosyon konusunda bankalar arasındaki rekabet artarken, kuruma maaş ödemesi yapmak isteyen banka adeta elini taşın altına koyuyor. 

Emekliyi Kahrolacak! Emekli Maaşına Zam Alanlar Temmuz Zammını Alamayacak Emekliyi Kahrolacak! Emekli Maaşına Zam Alanlar Temmuz Zammını Alamayacak

Kimi promosyon anlaşmaları sevindirirken, kimileri de bir hayli üzmüşe benziyor. Son olarak Hava Kuvvetleri Komutanlığı promosyon anlaşması yaptığını ve Vakıflar Bankası ile anlaştıklarını açıkladı. Öyle Kİ Vakıflar Bankası her Hava Kuvvetleri Personeline 25.000 TL promosyon ödemesi yapacak. 

Savdes Sen tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

''Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile Vakıflar Bankası T.A.O. arasında 01.02.2023 tarihinde yapılan promosyon toplantısı sonucunda; mevcut sözleşmenin revize edilmesi ve personele üç yıllık süre için Şubat 2023 ayında 25.500 TL defaten promosyon ödenmesi yapılması konusunda mutabakat sağlanmıştır. Üyelerimizin menfaatlerinin korunması ve geçmiş sözleşmenin revize edilerek hak kaybının önlenmesi nedeniyle revize sürecinin önemli bir gelişme olduğunu belirtiyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeline hayırlı olmasını ve iyi günlerde harcamalarını diliyoruz. Bu vesile ile, sendikamızın bilgilendirilmesi halinde tüm kurum ve birimlerde yaşanan benzeri sorunlara katkı sunacağımızı ve girişimlerimizin her zaman olduğu gibi bundan sonraki süreçte de devam edeceğini beyan ediyoruz.''