Devlet ihtiyaç sahibi vatandaşının yine elinden tutmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen ailelere düzenli olarak destek ödemeleri devam ederken, şu sıralar kombilerin açılmaya başlaması ile birlikte vatandaşın aklında soğuk kış günlerinin kabusunun çıkarılması hedefleniyor. Öyle ki devletin düğmeye bastığı doğalgaz yardımı konusunda PTT'den ödemelerin yapıldığı doğalgaz desteği ödemelerinin kısa sürede başlayacağı bildirildi. 

Kış mevsimi en çok maddi durumu yeterli olmayan dar gelirli vatandaşın korkulu rüyası olurken, özellikle de geçim telaşesine bir de yakacak masrafı eklenince içinden çıkılmaz bire hal alabiliyor. Her şeyin an be an enflasyona bağımlı olarak yükseldiği de göz önünde bulundurulduğunda devlet kollarını adeta düşük gelirli vatandaş için açmış bulunuyor. İşte tam da bu sırada faturanı getir desteği kap şeklinde yorumlanan Doğalgaz yardımı başvurusu detayları araştırılıyor. 

O Bankayı Tavsiye Edene 5.000 TL Koşulsuz Verilecek! Başvurular Başladı O Bankayı Tavsiye Edene 5.000 TL Koşulsuz Verilecek! Başvurular Başladı

900 TL ile 2500 TL arasında yapılması planlanan Doğalgaz yardımları, vatandaşın faturasını PTT'ye getirmesi sonrasında şekilleniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen doğalgaz yardımından kimler faydalanabiliyor. Geçtiğimiz kış ayında ihtiyaç sahibi ailelerin faydalandığı doğalgaz yardımında yüzbinlerce lira dağıtılmış ve vatandaşın yüzü biraz da olsa gülmüştü. 

Doğalgaz yardım başvurusu devam ediyor

Yüzbinlerce vatandaşın sürekli olarak takip ettiği doğalgaz yardımı başvuruları hala devam ediyor. Peki Doğalgaz yardımı başvurusu nereye yapılıyor? Doğalgaz yardım başvurusu nasıl yapılır* 2023 doğalgaz yardım parası kaç para gibi tüm detaylar sizlerle. 

Doğalgaz yardım başvurusu yapma

Çocukların üşümediği bir dünya sloganı ile Ankara'nın öncülük ettiği ısınma yardımı konusu 81 il geneline yayıldı. Doğalgaz desteği başvuru işlemleri E-Devlet üzerinden yapılmakta. Günümüzde birçok işlemi rahatlıkla yapabildiğimiz E-Devlet üzerinden yardım başvurularını da tamamlayabilir ve heyetin huzuruna sunabilirsiniz.  T.C. Kimlik nosu ve şifreniz ile E-Devlet'e girmeniz akabinde search kısmına “Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” yazarak Aile ve Çalışma Sosyal Bakanlığı tarafından oluşturulan sayfaya ulaşabilirsiniz. 

Kimlik doğrulaması akabinde ilk başvurunuzu yapabilirsiniz. Öyle ki Doğalgaz yardım başvurusu yapılması akabinde ilçenize bağlı kuruluşlarca aranacak ve teyit istenilecektir.  Eğer ki doğalgaz yardımı ile alakalı tüm şartları karşılıyorsanız 900 ila 2500 TL arasında yardım alabileceksiniz. 

Doğalgaz yardımı alma şartları

2500 TL'ye kadar olan doğalgaz yardımından faydalanmak için T.C. vatandaşı olma zorunluluğu ile birlikte E-Devlet üzerinden başvurmak şartı mevcut. Doğalgaz ile ısınan beldede yaşıyor olmak şartının yanı sıra, en son heyetin kararını da onaylaması gerekmekte. 

Devlet destek konusunda rekor senesini yaşıyor

Dar gelirli vatandaşa destek olmak amacıyla hareket eden Aile ve Sosyal Çalışma Bakanlığı'nın belirlediği yardımlar 2022 yılında adeta zirve yaptığı açıklanırken, özellikle de soğuk kış günlerinin yardımı doğalgaz desteği ile vatandaşa rahat bir nefes aldırmak hedefleniyor

Doğalgaz Yardım parası nereye yatıyor

E-Devlet üzerinden başvurusu süreci başlatılan doğalgaz yardımı ödemeleri PTT üzerinden yapılıyor. 

Doğalgaz faturasıyla ibraz şart

Başvuran ailenin doğalgaz faturasının olması zorunluluğu belirtilen doğalgaz yardımı konusunda faturanın götürülmesi sonrasında ödemelerin PTT'lerden yapılması sağlanıyor.

Artık E-Devlet üzerinden ödeme alınabilecek

Devletin kimi yardımları artık E-Devlet üzerinden oturulduğu yerden alınabilecek. Öyle ki ödeme zamanı uzun kuyrukların oluştuğu PTT binalarının önünde beklemeye gerek kalmadan ödemelerinizi e-Devlet üzerinden alabilirsiniz. 

PTT üzerinde yapılan kimi destek ödemeleri için PTT şubelerine gitme zorunluluğunun kaldırıldığı açıklandı. PTT'nin çevrimiçi desteğinden faydalanarak yardımlarınızı hesaplarınıza aktarabileceğiniz açıklandı. 

Yardım alacak olan hak sahipleri PTT Üzerinden Yapılan Kurum Ödemeleri Sorgulama ve Hesaba Aktarma sayfasından tüm detaylara ulaşabilecek. Bu sayede ise belirlenen kurum ödemeleri PTT hesaplarına veya başka banka hesaplarına EFT olarak iletilebilecek.