İhtiyaç sahibi ailelere devlet tarafından verilen destekler arasında yer alan doğalgaz yardımı soğuk kış günlerinde iç ısıtmaya yetiyor. E-Devlet üzerinden yapacağınız başvuru olumlu olarak kabul edilirse 900 TL ile 2500 TL arasında nakit ödeme yapılacağı duyuruldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen ödemeler arasında yer alan doğalgaz destek ödemesi hak sahiplerine ödenmeye devam ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar nasıl başvuru yapılacağıyla ilgili araştırma yapmaya devam ediyor.

Doğalgaz Yardımı Başvuruları Başladı!

İhtiyaç sahibi vatandaşlara ödenen doğalgaz yardımı başvuruları başladı. Doğalgaz yardımına başvuru yapmak isteyen vatandaşların TC kimlik numarasıyla e devlete giriş yapıp başvuru yapması gerekir.E-devlet şifresi olmayan kişiler PTT üzerinden e-devlet şifresi alabileceği gibi ayrıca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bizzatta başvuru yapabilmektedir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan doğalgaz yardımı ödemeleri 900 TL ile 2500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Doğalgaz yardımına başvuru yapmak için bazı şartları karşılamak gerekiyor. Doğalgaz yardımı başvuru şartları arasında:

  • Türk vatandaşı olunması,
  • e-Devlet kapısı üzerinden destek programına başvuruda bulunulması,
  • Doğal gaz arzı sağlanan ilçe de ikamet ediyor olması,
  • İkamet adresinde ön ödemeli ya da faturalı sayaca bağlı bir doğal gaz aboneliği bulunması
  • Ödenecek faturasının mesken abone grubuna ait olması,
  • Hakkında ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca hak sahipliği kararı verilmesi gibi şartlar yer alır.

Emekli resmen sevinçten uçacak! Bayram ikramiyesi 2500 TL'yi bulacak, başvuru şartı da yok Emekli resmen sevinçten uçacak! Bayram ikramiyesi 2500 TL'yi bulacak, başvuru şartı da yok

2023 Doğalgaz Yardımı Ne Kadar Oldu?

2023 doğalgaz yardımı ne kadar oldu? Sorusu araştırılmaya başlandı. Asgari ücrete gelen zamlar, enflasyon rakamlarının ardından doğalgaza zam gelmesi beklense de henüz bir zam açıklaması yapılmadı. Konuyla ilgili yeni açıklama geldiği takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.