5 dalda Oscar kazanan ve Russel Crowe'a En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ını kazandıran ünlü Gladyatör filmi, 23 yıl sonra tekrar beyazperdeye taşınıyor! 

Bu yıl Martin McDonagh yönetmenliğinde çekilen The Banshess of Inisherin ile ilk Oscar'ını alan Keoghan, Gladyatör'ün devam filminde kadroya katıldı. Filmin başrolünü ise yine bu yıl ilk Oscar'ını alan Paul Mescal üstlendi. 

Mayıs'ta çekimlerin başlayacağını söyleyen yönetmen Scott, yeni filmin hikayesiyle ilgili ayrıntı vermedi. Devam filminde Joaquin Phoenix'in canlandırdığı Commodus'un yeğeni Lucius'un hikayesinin anlatılması bekleniyor. 

Mescal ise ilk filmde İmparator Commodus'un yeğeni olarak seyirci karşısına çıkacak olan Lucius karakterini canlandıracak. 

Seri Finalinin İlk Bölümü: Hızlı ve Öfkeli 10'un Vizyon Tarihi Belirlendi Seri Finalinin İlk Bölümü: Hızlı ve Öfkeli 10'un Vizyon Tarihi Belirlendi

Barry Keoghan ise filmin ana kötü karakteri olarak projeye dahil oldu. Keoghan'ın da Roma'yı 209'dan 211'e kadar yöneten Roma İmparatoru Geta'nın kurgusal bir versiyonunu oynayacağı öne sürülüyor.