2023 yılının en çok ziyaret edilen web siteleri belli oldu. İlk sıranın yine şaşırtmadığı listede iki web sitesinin ziyaretçi sayısı, kalan 48 tanesinin toplamından fazla oldu. 

Peki hangi web sitesi en çok ziyaret edildi?

2023'ün En Çok Ziyaret Edilen Web Sitesi: Google 

google

Similarweb, 2023'ün en çok ziyaret edilen web sitelerini açıkladı. İlk sırada hiç de şaşırtıcı olmayan bir şekilde arama motoru Google yer aldı. 

İkinci Sırada Youtube!

youtube

Günde 3.5 milyardan fazla kez ziyaret edilen arama motoru Google'ı ikinci sırada Youtube takip etti. Google ve Youtube'un toplam ziyaretçi sayısı ise diğer 48 tanesinin toplamından fazlaydı. 

Meta'ya Bağlı Facebook Üçüncü Sırada

facebook

Google ve Youtube'dan sonra Meta'ya bağlı Facebook listede üçüncü sırada yer aldı. Son yıllarda geri planda kalan sosyal medya platformunu Elon Musk'ın satın aldığı Twitter takip etti. 

Erişim Engeli Varken Twitter'a Nasıl Girilir? VPN Nedir, Nasıl İndirilir? Erişim Engeli Varken Twitter'a Nasıl Girilir? VPN Nedir, Nasıl İndirilir?

Elon Musk Twitter'a Kan Kaybettirdi

twitter

Twitter'ı satın aldıktan sonra kullanıcı kayıplarıyla karşılaşan Twitter, büyük kan kaybetti. Yönetim kadrosunda da yaşanan problemler platformu etkilerken, yine de Elon Musk'ın popülaritesi ayakta kalmasına yardımcı oldu. Şimdi hala kullanıcı kaybetmeye devam eden Twitter, tuhaf bir şekilde, yeni kullanıcı sayısında artış da görüyor. 

Beşinci Sıra Instagram'ın Oldu 

instagram

Fotoğraf ve kısa video paylaşımı denildiğinde akla gelen ve artık adeta bir kimlik haline gelmiş Instagram beşinci sırada yer aldı. Meta'ya bağlanan Instagram, böylelikle ilk beş sıradaki sonuncu Amerikan şirketi oldu. 

Çinli Baidu Altıncı Sırayı Kaptı 

baidu

Öte yandan listeye altıncı sıradan giren arama motoru Baudi'yi Wikipedia, Yandex, Yahoo ve WhatsApp takip etti.