2023 yılında değerli kağıtlara uygulanacak zam oranı ve satış bedelleri açıklandı. Çok sayıda vatandaşın büyük bir merakla beklediği pasaport ve ehliyet ücretleri belirlendi.

Pasaport, ehliyet ve kimlik ücretlerine dair son dakika açıklaması geldi. Değerli kağıtların, 2023'te uygulanacak satış bedelleri belli oldu. Peki, 2023'te uygulanacak pasaport, sürücü belgesi (ehliyet), kimlik kartı, aile cüzdanı ücretleri ne kadar? İşte yanıtı...

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında, Hazine ve Maliye Bakanlığının, Muhasebat Genel Müdürlüğü Genel Tebliği (Sıra No: 79) yayımlandı. Buna göre, değerli kağıtların 2023'te uygulanacak satış bedelleri tespit edildi.

Pasaport ve Noter Ücreti Ne Kadar?

Pasaport bedeli 501 TL, noter kağıdı ve beyanname bedeli 55 TL, protesto, vekaletname, resen senet bedeli 110 TL, ikamet izni bedeli 356 TL'ye yükseldi.

Yeni Kimlik Çıkarmak Ne Kadar?

Ocakta da Zam gelmişti! Honda Civic Şubat 2023 Fiyat Listesi Güncellendi! Ocakta da Zam gelmişti! Honda Civic Şubat 2023 Fiyat Listesi Güncellendi!

Kanuni bildirim süresi dışında doğum ve değiştirme sebebi ile düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartları için 83 TL, kayıp sebebi ile düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı için ise 166 TL ödeme yapılacak.

Aile Cüzdanı Ne Kadar?

Aile cüzdanı bedeli 445 TL olurken, sürücü belgeleri ve sürücü çalışma belgeleri (karneleri) 624 TL, motorlu araç tescil belgesi 557 TL, iş makinesi tescil belgesi 468 TL, banka çekleri (her bir çek yaprağı) 33 TL, mavi kart 83 TL, yabancı çalışma izni belgesi ve çalışma izni muafiyeti belgesi bedeli 356 TL olarak belirlendi. Yeni tebliğ, 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren yürürlükte olacak.