2023 yılının gelmesiyle tüm gözler altı aylık ve aralık ayı enflasyonun açıklanmasına çevrilmişti. Türkiye İstatistik Kurumu’nun hesaplamalarıyla enflasyon oranı netleşmiş oldu. Böylece memur ve emekli maaşları önce yüzde 25 sonra revize edilerek yüzde 30 olarak düzenlenmişti. Memur maaşlarının belirlenmesiyle milyonlarca kişiyi ilgilendiren meslek gruplarının alacakları maaşlar belli oldu. En az lise mezunu kişilerden seçilen uzman çavuşların, 2023 yılında ne kadar maaş alacağı merak edilmeye başlandı. Göreve yeni başlayan uzman çavuş maaşı ne kadar? Kıdemli uzman maaşı ne kadar? En  düşük uzman çavuş maaşı ne kadar hepsinin yanıtı haberimizde…

2023 Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar?

Tüm memurlarda olduğu gibi uzman çavuş maaşları da altı ayda  bir zamlanmaktadır. Ancak uzman çavuşların aldığı maaşlar birçok faktöre bağlı değişiklik göstermektedir. Görev yeri, kıdem, derece, rütbe, meslekte geçirilen süre gibi  detaylar önem taşımaktadır. 2023 yılında yeni başlayan uzman çavuş maaşı 13.000 TL’den başlamaktadır.

2023 Jandarma Uzman Çavuş Maaşı Ne Kadar? 

Jandarma uzman çavuşlar Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı birliklerde görev almaktadır. Jandarmalara özel tazminat alınabileceği gibi görev yeri, kıdem, derece, rütbe, meslekte geçirilen sürüye göre jandarma uzmanların aldıkları maaşlar değişiklik göstermektedir. 2023 yılında jandarma uzman maaşı ortalama 13.000 TL'den başlamaktadır.

2023 Kara Uzman Çavuş Maaşı Ne Kadar? 

Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı birliklerde görev alan uzman çavuş ülkenin her yerinde görev alabilirken maaşları batı, doğu görev yerleri, kıdem, derece ve rütbeye göre değişmektedir. 2023 yılında ortalama 13.000TL'den başlamaktadır. Doğu görevinde olan kara uzman çavuşları daha yüksek maaşlar alabilmektedir.

2023 Hava Uzman Çavuş Maaşı Ne Kadar? 

Hava Kuvvetlerine bağlı uzman çavuşların maaşları batı, doğu görev yerleri, kıdem, derece ve rütbeye göre farklılık göstermektedir. 2023 yılında ortalama 13.000 TL’den başlamaktadır. Havacı uzman çavuşlar bulundukları yere göre hava tazminatı alabilmektedir.

Emekli resmen sevinçten uçacak! Bayram ikramiyesi 2500 TL'yi bulacak, başvuru şartı da yok Emekli resmen sevinçten uçacak! Bayram ikramiyesi 2500 TL'yi bulacak, başvuru şartı da yok

2023 Deniz Uzman Çavuş Maaşı Ne Kadar? 

Deniz Kuvvetlerine bağlı uzman çavuş maaşları görevli olunan komutanlık, görev şehri, kıdem ve rütbeye göre değişir. 2023 yılında deniz uzman çavuşlarının maaşı ortalama 13. 000 TL'den başlamaktadır. Eğer uluslararası seyahat ediyorsa ekstra ücretler alabilmektedir.