3 Ocak tarihinde açıklanan enflasyon rakamlarının ardından memur maaş zammı da belli olmuştu. Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklama kapsamında emekli ve memur emeklisi maaş zam oranı yüzde 25 olarak açıklanmıştı. Bu oran tepkilere sebep olunca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından memur ve emekli zam oranı yüzde 30’a yükseltildi. Hal böyle olunca yeni maaşlar merak edilmeye başlandı. 2023 Subay Maaşları Belli Oldu!

Memur zammı yüzde 30’a çıkınca subay ve yedek subay maaşı merak edilmeye başlandı. Maaş zammının önce yüzde 25 olarak hesaplanması ardından yüzde 30’a çıkarılmasının ardından maaşlar yeniden hesaplandı. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde çalışma gösteren ve rütbeli asker olarak bilinen subay maaşları merak edilmeye başlandı. Subaylar kara, deniz veya hava kuvvetleri komutanlıklarında görev alırken maaşları da bağlı olduğu komutanlığa göre değişiklik göstermektedir.

2023 Subay Maaşları Belli Oldu

2023 subay maaşları belli oldu. Memur maaşlarına yüzde 30’luk zam yapılmasının ardından en düşük subay maaşı 16.623 TL olarak belirlendi. Tabi ki alınan maaş görev yeri, kıdem, eş durumu, çocuk sayısı gibi unsurlara göre farklılık göstermektedir.

2023 Yedek Subay Maaşları

2023 yedek subay maaşları da zamlanan maaşlar arasında yer aldı. Yedek subay olabilmek için askerlik başvurusu yaparken yedek subay olmak istiyorum kısmını işaretleyerek normal askerlik göreviniz 6 ay iken 12 ay yaparak yedek subay olarak seçildiğinizde görevi eğitim alarak icra edebilirsiniz. 2023 yedek subay maaşı 16 bin TL olarak belirlendi.

2023 Kara Subay Maaşı

Subaylar, kara, deniz ve hava subayı olarak görev yapmaktadır. 2023 kara subay maaşı görev aldığı yere göre değişiklik gösterse de maaşlar ortalama 16 bin TL ile 18 bin TL arasında değişiklik göstermektedir.

18-24 yaş arası öğrencilere müjde geldi! 7500 TL öğrenci yardımı için e-Devlet başvurusu az önce açıldı 18-24 yaş arası öğrencilere müjde geldi! 7500 TL öğrenci yardımı için e-Devlet başvurusu az önce açıldı

2023 Hava Subay Maaşı

Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı olarak çalışma gösteren hava subay maaşı gelen zamların ardından değişiklik gösterdi. 2023 hava subay maaşı 16 bin TL ile 19 bin TL arasında farklılık göstermektedir.

2023 Deniz Subay Maaşı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı olarak çalışma gösteren deniz subay maaşı zamlanan maaşlardan olmayı başardı. Subayların kıdemine, derecesine, çocuk sayısına ve eş durumuna göre değişiklik gösteren deniz subay maaşı gelen zamlardan sonra değişti. 2023 deniz subay maaşı ortalama 18 bin TL olarak belirlendi.