Emekli ve memur zammı açıklanmaya başladı. Hal böyle olunca 2023 Öğretmen Maaşı Kaç TL oldu? Sorusu araştırılmaya başlandı. Sözleşmeli, ücretli, kadrolu, başöğretmen ve uzman öğretmen gibi ayrı ayrı basamaklarda değerlendirilen öğretmen maaşları belli olmaya başladı. Açıklanan son enflasyon verileriyle beraber maaşlar artı yaşayacak. Peki, öğretmen maaşı kaç TL oldu?

Öğretmen maaşı 2023 ile ilgili araştırmalar başladı. Ocak memur zammı ile beraber tüm memur maaşları araştırılmaya başlandı. Enflasyondan sonra zam oranı belirlenirken Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak rakam maaşı belirleyecek. Peki, öğretmen maaşı kaç TL oldu? İşte, en düşük ve en yüksek öğretmen maaşı…

2023 Öğretmen Maaşı Ne Kadar Oldu?

2023 öğretmen maaşı açıklanan enflasyon verileri sonrası belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama sonucu öğretmen maaşı belli oldu. 1/8 seviyesinde veya ¼ seviyesinde öğretmen maaşlarının yanı sıra ücretli öğretmen, uzman öğretmen ve baş öğretmen maaşları da farklılık gösterecek.  Öğretmen maaşlarına yüzde 25 zam geldiği açıklandı.

Yapılan hesaplama sonucu en düşük öğretmen maaşı yani ¼ seviyesinde öğretmen maaşı daha önce 7476 TL iken gelen zamdan sonra 9345 TL olarak hesaplandı. 9/1 derecesindeki öğretmen maaşı 11.702 TL olarak belirlendi. Eklenecek refah payı oranı ve toplu sözleşme zammından sonra öğretmen maaşları daha da netleşecektir.

ŞOK Aktüel Ürünler Kataloğu Yayınlandı! 4 Şubat 2023 ŞOK İndirim Listesi ŞOK Aktüel Ürünler Kataloğu Yayınlandı! 4 Şubat 2023 ŞOK İndirim Listesi

Zamlı Öğretmen Maaşları Ne Zaman Yatırılacak?

Öğretmen maaşları ne kadar oldu? Şeklinde araştırma herkes tarafından merak edilmektedir. Ocak zammı, toplu sözleşme zammı, enflasyon farkı gibi farklı kalemlerden oluşacak olan artışlar sonucu öğretmen maaşları güncellenecek. Geçen yıla göre maaşları değerlendirdiğimizde zamlı maaşların 15 Ocak 2023 tarihinden itibaren hesaplara yatırılması bekleniyor.