Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan duyuru kapsamında 2023 hac kayıt ve güncelleme tarihleri belli oldu. Binlerce hatta milyonlarca kişi kutsal topraklara giderek Allah’ın farzı olan ibadeti yerine getirebilmek için hac fiyatlarını ve hac kayıt tarihlerini merak etmektedir. Dini görevini yerine getirmek isteyen kişiler tarafından Diyanet 2023 Hac Kura Takvimi araması arama motorları üzerinden yapılmaktadır.

2023 hac kayıt tarihleri ve 2023 hac fiyatları gündemde yerini almayı başardı. Özellikle asgari ücrete gelen zamlar, enflasyon rakamlarının ardından memur ve emekli maaşından sonra hac fiyatları ile ilgili de araştırma yapılmaya başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklama kapsamında hac kayıt ve güncelleme tarihleri açıklandı.

Devletten 65 Yaş Aylığı Müjdesi! 8.000 TL Hesabınıza Yatacak Devletten 65 Yaş Aylığı Müjdesi! 8.000 TL Hesabınıza Yatacak

2023 Hac Kayıt ve Güncelleme Tarihleri

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından yapılan açıklamada 2023 hac kayıt ve güncelleme tarihinin 5 Ocak tarihinde başlayıp 26 Ocak tarihinde sona ereceğini belirtirken başvuruların e-Devlet üzerinden yapılabileceği belirtildi. Hac kayıt ve güncelleme ile ilgili detaylı bilgi edinmek için hac.gov.tr adresi ve tüm il ve ilçe müftülüklerine gidilerek bilgi alınabilmektedir.

2023 Hac Fiyatları Ne Kadar?

Her şeye zam gelmesinin ardından 2023 hac fiyatları ne kadar? Diye araştırılmaya başlandı. Bildiğiniz gibi Hac ibadeti için Kabe’ye gidiyoruz. Kabe’de Mekke’de olduğu için ödenecek para Riyal cinsinden ödenmektedir. 2022 yılında hac fiyatları ortalama 20 bin riyal ile 40 bin riyal arasında değişiklik gösterirken fiyatlar oda türüne göre de değişmektedir. Bu kapsamda 2 kişilik odada kalmak isterseniz 28 bin riyal yani 140 bin TL, 3 kişilik odada kalmak isterseniz 25 bin riyal yani 126 bin TL, 4 kişilik odada kalmak isterseniz 22 bin riyal yani 112 bin TL ödemeniz gerekir.

2023 hac fiyatları henüz belli olmasa da kısa sürede konuyla ilgili bir açıklama gelmesi bekleniyor. Hemen her şeye zam geldiğinden dolayı hac fiyatlarının da zamlanması olası bir durum olarak görülmektedir. Konuyla ilgili yeni gelişme olduğu takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.