Şubat 2023 Emekli Promosyonu Kampanyası! Ziraat Bankası Emekli Promosyon Şubat 2023 Emekli Promosyonu Kampanyası! Ziraat Bankası Emekli Promosyon

Bedelli askerlik ücretine bir kez daha zam geldi. Memur ve emekli maaşlarına gelen zammın açıklanmasının ardından bedelli askerlik ücretine de zam yapıldığı açıklandı. 2022 yılı içerisinde iki kez artış gösteren bedelli askerlik ücreti 80 bin TL idi. Yapılan zam ile beraber bedelli askerlik ücreti 104 Bin 83 TL’ye yükseldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Sözleşmeliye Kadro Şöleni programı kapsamında memur ve memur emeklisine yapılacak zam oranını duyurdu. Tüm memur ve emeklilerimiz için maaş artış oranı yüzde 25 olarak uygulanacak diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından bedelli askerlik ücreti de belli oldu. Bildiğiniz gibi bedelli askerlik fiyatı her yıl memur maaş zammına endekslenmiş bir şekilde iki kez artmaktadır. Bu kapsamda bedelli askerlik ücreti 104 Bin 83 TL oldu.

Bedelli Askerlik Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Askerliğini bedelli olarak yapmak isteyen kişiler 1 yıl içerisinde başvurularını gerçekleştirdiler. Geçmiş yılları incelediğimizde bir önceki yılın başvurusu bir sonraki yılda açıklanmıştır. Bu kapsamda 2022 yılı içerisinde yapılan bedelli askerlik başvuru sonuçlarının Ocak ayı içerisinde açıklanması beklenmektedir.