Jandarma Promosyonu ile birlikte astsubayların alacakları promosyon detayları şekillenmeye başladı. Son aylarda meslek gruplarına ayrı ayrı promosyon haberlerinin gelmesi ile birlikte Jandarma promosyonu ve TSK Astsubay promosyon ödemeleri merak konusu olmaya başladı. Peki Jandarma 2023 promosyon verilecek mi? Astsubay 2023 promosyonları ne zaman verilecek? Uzman Çavuş, Astsubay maaşları zamlı ne kadar ödenecek? İşte detaylar...

Promosyon ödeme anlaşmalarının sağlandığı günümüzde gerek TSK promosyonu ve astsubay maaşları 2023 detayları ilgili kişilerce en fazla merak edilen konuların başında geliyor.  Zamlı astsubay maaşları ne kadar sorusunun yanıtı ve astsubay, jandarma promosyon ödemeleri yavaş yavaş şekilleniyor. 

2023 senesinde birçok banka promosyon konusunda adımlar atarken çeşitli meslek grupları bu promosyondan faydalandı. Enflasyon şartları sebebiyle asgari ücrete yapılan zam ve emekliye yapılan zamlar sonrasında gözler TSK'ya çevrildi.  Astsubayların maaşları ne kadar oldu? En düşük Astsubay maaşı ne kadar?

Türk Silahlı Kuvvetleri Promosyonu 2023

Milli Savunma Bakanlığı Bütçe ve Mali Hizmetler Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama da 3 yıl anlaşma için tek seferde 26.000 TL promosyon ödemesinin kesinleştiği belirtilmişti. Yapılan açıklama şu şekildeydi.

Maaş/ücret ödemelerine ilişkin bankacılık hizmetleri ve personele ödenecek promosyona ilişkin olarak Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O ile 1 Ocak 2023 31 Aralık 2025 tarihleri arasında uygulanmak üzere protokol imzalanmıştır.

Protokol kapsamındaki personele 3 yıl için tek seferde 26 bin TL toplu promosyon tutarı Ocak 2023 maaş ücretlerinin yatırılmasını müteakip ödenecektir.

Subay ve astsubaylar promosyon alabilecek mi?

Açıklanan bilgiler sonrasında gözler yedek subay ve yedek astsubaylara çevrilmiş durumda. Öyle ki Yedek subay ve yedek astsubaylar, eğitim sürelerinin bitmesinin ardından tam maaş alabildikleri sebebiyle görevlerinin bitmesi sonrasında askerliğe devam eder TSK’da bir anlaşma yaparsa, promosyon ödemesinden faydalanabilirler. 

Astsubay, uzman çavuş promosyon ödemeleri 2023

TSK personeli olan uzman çavuş, sözleşmeli er, astsubayların yapılan anlaşma sonrasında 26.000 TL promosyon ödemesini bu ay sonuna kadar alması bekleniyor. 

Jandarma Promosyonu henüz belli değil

TSK 26.000 Promosyon anlaşması sonrasında gözler JGK'ya çevrildi. Ancak şu sıra Jandarmayı ilgilendirecek bir promosyon açıklaması bulunmuyor. Sosyal medya da dolanan bilgilerde ise jandarma personeline 30 bin TL promosyon görüşmelerinin başlayacağı söyleniyor. 

TSK Zamlı maaşlar konusunda Astsubay maaşları merak ediliyor. Astsubay kıdemli başçavuş, astsubay başçavuş, astsubay kıdemli üstçavuş, astsubay üstçavuş, astsubay kıdemli çavuş, astsubay çavuş, astsubay astçavuş kıdeminde görev alan personelin 2023 zamlı maaşları açıklandı. 

SGK'dan EYT'li Ayarı! Maaşlar 18 BİN Lirayı Geçecek SGK'dan EYT'li Ayarı! Maaşlar 18 BİN Lirayı Geçecek

Astsubay maaşı 2023

Astsubayların çalıştıkları yere, derece ve rütbesine göre aldıkları maaş değişiklik göstermekte iken maaşları 13 bin TL ile 17 bin TL aralığındadır. 

 Hava astsubay maaşları 14 bin TL'den başlayıp 19 bin TL'ye kadar değişiklik gösterirken, Deniz astsubay maaşları hava astsubay maaşları gibi 14 bin TL'den başlayıp 19 bin TL'ye kadar yükselmektedir.

Kara Astsubay maaşları 2023 ise 14 bin TL'den başlayıp 19 bin TL'ye kadar maaş olabilmektedir. Jandarma Astsubay 2023 maaşları da aynı şekildedir. 

Jandarma Astsubay maaşları 2023

2022 senesinde 10.500 TL olan Jandarma maaşları belirlenen zam oranı ile birlikte 2023 senesinde 14.403 TL’ye çıkartıldı