Tarım ve Orman Bakanlığı, üretimi desteklemek amacıyla çeşitli ödemeleri çiftçilere sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda, tarımsal destek ödemelerine ilişkin açıklamalar pek çok kişi tarafından yakından takip ediliyor. Söz konusu ödemeler ile ilgili geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, ödemelerin hesaplara aktarıldığını duyurdu.

Kimse Bunu Bilmiyor! Devlet İş Görüşmesine Gideceklere O Parayı 3 Kere Ödüyor Kimse Bunu Bilmiyor! Devlet İş Görüşmesine Gideceklere O Parayı 3 Kere Ödüyor

Tarımsal Destek Ödemesi Yapıldı

Bakan Vahit Kirişçi, 2022 yılının son tarımsal destek ödemelerinin hesaplara yattığını, 30 Aralık tarihinde duyurdu. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bakan Kirişçi ''79 milyon 164 bin TL’lik tarımsal destek ödemelerini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Böylelikle 2022 yılında toplam 40,4 milyar TL destekleme ödemesini gerçekleştirmiş olduk. Hayırlı ve bereketli olsun.'' ifadelerine yer verdi.

2022 Tarımsal Destek Ödemesi 

Tarımsal destek ödemeleri kapsamında, 2022 yılında toplam 40,4 milyar TL destek verildi. Söz konusu destek, kırsal kalkınma yatırımları desteği ve TMO alım prim desteği olmak üzere 2'ye ayrılıyor.