Dark gibi 3 sezon planlanan 1899 ilk sezodanda izleyicilere veda etti. Yayınlandığı günden bu yana farkını ortaya koyan dizi,  bir gemide Avrupa’lı göçmenlerin Amerika yolculuğu esnasında gizemli şeylerin olduğu ve yolcuların aniden ölmeye başlayarak, mahsur kalmalarını konu ediniyordu. Şimdi izleyeciler merak ediyor 1899 neden iptal edildi? Dizinin 1. sezonu Dark kadar iyi olmasa da diziseverler büyük bir ilgi göstermişti. Şimdi tartışılan ise 1899'un devam etmesine izin verilseydi kim bilir neler olacaktı!

Netflix Zamanımı Çaldı!

Konuyla ilgili bilim kurgu yazarı Paul Tassi düşüncelerini paylaştı: ‘’Şuan, Netflix'in benden zamanımı çaldığını hissediyorum. Ömrümün 6-10 saatini diziyi izleyerek geçiriyorum ve sonra bir şeyler oluyor hikaye yarım kalıyor ve her şey yokoluyor.  Netflix’in son yıllarda milyonlarca kez öldürdüğü büyük diziler listesine bakmamıza gerek yok. Muhtemelen şimdiye kadar çoğu hakkında bilgi sahibi olmuşsunuzdur. Ama gerçekten öyle bir noktaya geldi ki, bir diziyi yayınlandığında izlemek yerine, Netflix'in gerçekten devam edip etmeyeceğini görmek için 4-6 ay beklemek ve ardından izlemeyi düşünmek istiyorsunuz. O zaman bile, 2.sezonda iptal edilme olasılığı hayli yüksek. Biraz şansınız varsa, Locke and Key veya The Umbrella Academy gibi bitiş çizgisine gidişi kestirilen bir diziye başlarsınız. Eğer yoksa, The Midnight Club, Archive 81 veya şimdi olduğu gibi 1899'u seçersiniz. Açıkçası bu çok yorucu, izleyiciler için bu kadar yorucuysa, dizi yapımcıları ve oyuncularını tahmin edemiyorum. Netflix, sonu gelmeyen ölü dizilerle bir mezarlığa dönüşüyor. Herhangi bir zamanda tutarlı bir sona sahip diziyle ne zaman biteceği belli olmayan bir diziyi seçmeniz yazı tura atmak gibi... Bir şeylerin değişmesi gerekiyor.’’ Açıklamalarında bulundu.

1899 Neden İptal Edildi?

Yapımcılar Baran bo Odar ve Jantje Freise Pazartesi günü Instagram'da yaptıkları bir açıklamayla, Kasım 2022'de yayına giren 1899’un yeni sezonunun çekilmeyeceğini duyurdular.

"Üzülerek söylememiz gerekiyor ki 1899  yenilenmeyecek. Bu inanılmaz yolculuğu Dark'ta yaptığımız gibi ikinci ve üçüncü sezonla bitirmeyi çok isterdik . Ancak bazen işler planladığınız gibi gitmez... Hayat böyle.

Afra Saraçoğlu'nu Paket Edip Edremit'e Gönderdi! Yalı Çapkını'nın Başrolü Değişti Afra Saraçoğlu'nu Paket Edip Edremit'e Gönderdi! Yalı Çapkını'nın Başrolü Değişti

"Bunun milyonlarca hayranı hayal kırıklığına uğratacağını biliyoruz. Ancak bu harika maceranın bir parçası olduğunuz için size tüm kalbimizle teşekkür etmek istiyoruz. Sizi seviyoruz. Asla unutmayın." dediler.