Vatandaşlar Mart 2023 “Evde bakım maaşı yattı mı?” araştırması yapıyor. Aylık olarak yapılan evde bakım maaşı ödemeleri illerde farklı tarihlerde yatırılabiliyor. Evde bakım maaşı alan kişiler ne zaman alacaklarını merak ediyor. Ziraat Bankası aracılığı ile evde bakım maaşı sorgulaması yapılabiliyor. Maaşını düzenli olarak alan vatandaşlar “Evde bakım maaşı sorgulama” araştırması yapıyor. Mart evde bakım maaşı ne zaman yatacak? Detaylar haberimizde...

Evde bakım maaşı alan vatandaşlar her ay düzenli ödemelerini alıyorlar. Ancak illere göre ayın kaçında yattığı farklılık gösterebilmektedir. Bu ay evde bakım maaşının yatıp yatmadığını merak eden vatandaşlar SMS ya da e-devlet ile sorgulamalarını gerçekleştirebilmektedir.

Evde Bakım Maaşı E-Devlet Sorgulama

Evde bakım aylığının yatıp yatmadığını merak eden kişiler e-devlet üzerinden sorgulamayı çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. E-devlet adresine kendi T.C. kimlik ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra, arama kısmına “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazarak sorgulamayı kolayca yapabilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesinin hemen altında Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama kısmı bulunmaktadır. E-devlet sorgulaması için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-engelli-evde-bakim-odeme-sorgu adresine girebilirsiniz.

Evde Bakım Maaşı SMS Sorgulama Nasıl Yapılır?

Mart ayı evde bakım maaşı yattı mı, diye merak eden vatandaşlar SMS ile de kontrollerini sağlayabilmektedir. Evde bakım aylıkları Ziraat Katılım Bankası ile alınıyorsa kolay şekilde sorgulama yapılmaktadır. Cep telefonunuzdan bulunduğunuz her yerde öğrenme şansınız var. SMS kısmına geldiğiniz zaman BAKIYE yazarak 4747 numarasına mesaj atmak yeterlidir. Böylelikle 1 SMS karşılığında evde bakım maaşınızın yatıp yatmadığını çok hızlı şekilde öğrenebilirsiniz.

2023 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

Evde bakım maaşı ne kadar oldu? 2023 evde bakım maaşı arttı mı? Vatandaşların diğer bir merak ettiği soruysa 2023 senesinde evde bakım maaşlarının da zamlanıp zamlanmadığı. Temmuz ayında gerçekleşen zamdan sonra 3 bin 336 TL olarak yatıyordu. 2023 yılında ise evde bakım maaşı 4 bin 337 TL’ye yükseldi.

İlk-Ortaokul-Lise Öğrencisi olan Ebeveyne Aylık Maaş Ödemeleri Başladı İlk-Ortaokul-Lise Öğrencisi olan Ebeveyne Aylık Maaş Ödemeleri Başladı

Evde Bakım Maaşı Mart 2023 Ne Zaman Yatacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yatırdığı evde bakım aylıkları her ay 15 – 31 tarihleri arasında hesaplara geçmektedir.

Evde Bakım Maaşı Başvurusu

Evde bakım maaşı başvurusu için gelir kriterinin uygun bulunması, engelli kişinin sağlık raporu ve bakıma muhtaçlık kriterlerinin karşılanıyor olması gerekmektedir. Şartları uyan kişiler Aile ve Sosyal Politikalar il ve ilçe müdürlükleri vasıtası ile başvurularını gerçekleştirebilmektedir.