Son Dakika! Yüzde 75 ile EN Düşük Maaş 16.100 TL Oldu Son Dakika! Yüzde 75 ile EN Düşük Maaş 16.100 TL Oldu

SGK ve bankalar arasında yapılan anlaşma ile birlikte emekli vatandaşlara banka promosyonu ödeniyor. Bankalardan emekli maaş promosyonu almak için bazı şartlara uygun olmak gerekiyor. Bunlar arasında en öne çıkan koşul yani bankalar arasındaki ortak koşul maaşınızı taşımak ve üç yıl boyunca aynı bankadan almak. bu koşulu yerine getiren emekliye bankadan bankaya değişen emekli promosyon tutarı ödeniyor.

Türkiye'de şu anda Mevcut durumda 13,5 milyon emekli vatandaş bulunuyor. Ancak EYT yasasının TBMM’den geçmesi ile birlikte emekli sayısı 16 milyona yaklaşacak. Yani Nisan ayından itibaren emekli sayısında 2 milyon 250 bine varan artış olacak. Elbette artan emekli sayısı bankalarında iştahını kabarttı. Bankalar EYT'lilerin de emekli olmasıyla beraber daha bonkör olmaya hazırlanıyor. Emekliye sunulacak olan promosyon ücretleri için şimdiden çalışmalar başladı. Üstelik bankaların emekliye vereceği promosyonda rakam aralığı da belli oldu. Promosyon çift haneye çıkacak hem kamu bankaları hem de özel bankalar rakamlarda ciddi bir oynama yapacak.

15-bin-30-bin-tl-oluyor-promosyonda-cilginlik-basladi-bankalar-tek-tek-guncelliyor-2

Emekli Promosyonuna Rekor Zam Gelecek

Bankalar nisan ayı emekli promosyon ücretleri üzerinde şimdiden çalışma yapmaya başladı. Çünkü emekli sayısının artması bankalar için oldukça cazip görünüyor. Emekliyi maaş müşterisi yapmak isteyen bankalar, Promosyon tutarlarında artış yapmak için hesap kitap yapıyor. Banka kaynaklarından gelen ilk bilgilerde promosyonun çift haneleri yükseleceği yönünde. Yani şu anda tek hanede bulunan 4200 TL ile 7500 TL arasında değişen emekli promosyon ücretleri Nisan ayından itibaren rekora koşacak.

15-bin-30-bin-tl-oluyor-promosyonda-cilginlik-basladi-bankalar-tek-tek-guncelliyor-1

15.000 TL İle 30.000 TL Arasında Promosyon Düşünülüyor

Emekliyi maaşı müşterisi yapma fırsatını kaçırmak istemeyen bankalar promosyon ücretlerini arşa çıkarmaya hazırlanıyor. Şu anda gelen ilk bilgiler promosyonunun bankadan bankaya 15.000 TL ile 30.000 TL arasında değişeceği yönünde. özel bankaların ciddi bir promosyon miktarı sunarak milyonlarca emekliyi bünyesine katmaya hazırlandığı öğrenilirken kamu bankaları da bu yönde çalışmalarına başladı. Yani SSK BAĞ-KUR memur emeklisi ve EYT'li için bankalar kesenin ağzını sonuna kadar açacak. yine 3 yıllık taahhüt sözleşmesi karşılığında promosyon ücreti ödenecek. Kesin rakamların Nisan ayının ilk gününden itibaren bankalar tarafından açıklanacağı tahmin ediliyor.