Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) KPSS Şartı olmadan personel alımı yapacağını açıkladı. TRT tarafından yapılan açıklama da en dikkat çeken konu ise verilecek olan maaş oldu.  KPSS şartsız TRT çalışanı olmaya hak kazanan adayların ilk 11.000 TL maaşla işe başlayacağı söylendi. 

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) KPSS şartı olmadan personel alımlarını tekrar açtığını açıklarken, gözler TRT personel alımına çevrildi. Peki TRT Personel alımı KPSS şartsız olarak başvuru şartları ne? TRT İş Başvurusu nereye yapılıyor? İşte detaylar...

TRT İş başvurusu sayfası açıldı

Senelerdir TRT personel alımlarına on binlerce kişi başvurmakta. Öyle ki TRT iş başvurusu yapmak isteyen ve TRT personeli olmak isteyen vatandaş gün gün TRT resmi internet sayfasından yapılacak açıklamaya gözlerini çevirmekte. TRT Resmi İnternet sitesi üzerinden TRT KPSS şartsız personel alımı ile alakalı son dakika açıklaması geldi. 

TRT KPSS şartsız değişik unvanlarda personel alacağı açıklamasını yaptı. Özellikle de İngilizce ve birçok yabancı dil bilinmesi şartının olduğu TRT personel alımları detaylarında TRT International yayın alanında personel alımı yapılacağı belirtildi. 

TRT Personel alımı hangi unvanlarda olacak

TRT KPSS şartsız personel alımı detayları oluşturulmaya devam ederken, özellikle de hangi unvanlarda alım yapılacağı konusu ile birlikte verilecek olan maaş da araştırma konusu oldu. 

330 TL Kantin Yardımı Başvuruları Bitti Bitecek! Evde Öğrenciniz Varsa Geç Kalmayın 330 TL Kantin Yardımı Başvuruları Bitti Bitecek! Evde Öğrenciniz Varsa Geç Kalmayın

TRT'nin TRT International kapsamında alınacağı açıklanan personel ile alakalı olarak ilgili unvanın diline hakim olunması şartı mevcut.

TRT KPSS şartı aramıyor

TRT farklı unvanlarda Personel Alımı ile alakalı olarak öncelikli olarak yabancı dil bilgisi şartı ararken, KPSS şartının da bulunmaması iş arayışındaki vatandaşı başvurmaya itiyor. 

TRT personel alımı şartları

TRT personeli olmak isteyen aday için belirlenen şartların en başında T.C. vatandaşı olması bulunurken, sonrasında da güvenlik soruşturmasında bir vukuatının bulunmaması şartı mevcut. Bilgisayar programları konusunda bilgisi olan adayyın personel olarak kabul edileceğinin yanı sıra bir de dil şartı mevcut. 

TRT 11.000 TL Maaş verecek

Asgari ücretin 8.500 TL'ye yükselmesi üzerine TRT de personeline vereceği maaşlarda zam yoluna girdi. Öyle ki TRT KPSS şartsız iş başvurusunda bulunup çalışmaya hak kazanan personel en az 11.000 TL maaşla işe başlayacak

TRT iş başvuruları nereden olacak?

TRT KPSS şartsız personel alımı ilanı için başvurmak isteyen aday TRT resmi internet sitesinden başvuru yapabileceği gibi https://kariyer.trt.net.tr/ilan/site.aspx sayfasından da CV'sini sunarak başvurusunu tamamlayabiliyor