Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından her ay olduğu gibi Mart ayında da önemli sosyal yardım imkanları sağlanıyor. Sosyal yardım ödemelerini araştıran vatandaşlar için yeni bir yardım duyurusu daha yapıldı. Bakanlık gerekli şartları taşıyan kişilere 1100 TL nakdi yardım imkanı sağlayacak. T.C kimlik no son hanesine göre başvuru yapanlar yardım ödemesini PTT'den alabilecek. Peki, 1.100 TL sosyal yardım parası başvurusu nasıl yapılır? Kimler sosyal yardım alabilir? PTT 1.100 sosyal yardım parası başvuru ekranı haberimizde…

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler için Aile Bakanlığı tarafından verilen sosyal yardım ödemeleri 2023 yılında da büyük önem taşıyor. Çünkü hayat bağlılığı her geçen gün artmaya devam ediyor Bu sebeple de vatandaşlar geçinmekte güçlük çekiyor. Aile Bakanlığı 2023 yılından adli yardım miktarlarına zam yaptı. Ayrıca yeni sosyal yardım kalemleri de açıldı. Bu defa PTT'den 1100 TL sosyal yardım ödemesi yapılacak. T.C kimlik no ile başvuru yapanlar bu yardımı alabilecek. 1100 TL sosyal yardım ile ilgili tüm detaylar bakanlık tarafından açıklandı.

1100-tl-yeni-yardim-odemesi-basladi-kimlik-kartiyla-pttye-giden-aninda-aliyor-1

Şartları Taşıyanlara 1100 TL Yardım

Gerekli başvuru şartlarında taşıyan kişilere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenli sosyal yardım veriliyor. Sosyal yardım alabilmek için en önemli başvuru şartı hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması. Bu şarta uygun olan tüm vatandaşlar PTT'den 1100 TL'lik sosyal yardım ödemesini alabiliyor. Özellikle yaklaşan Ramazan ayı öncesinde bu yardım birçok kişi için çok önemli.

1100-tl-yeni-yardim-odemesi-basladi-kimlik-kartiyla-pttye-giden-aninda-aliyor-2

Son Dakika! Yüzde 75 ile EN Düşük Maaş 16.100 TL Oldu Son Dakika! Yüzde 75 ile EN Düşük Maaş 16.100 TL Oldu

Başvuru Ekranı Belli Oldu

Bakanlık tarafından verilecek olan sosyal yardım parası için başvuru ekranında açıldı. Başvuru şartlarına uygun olan vatandaşlar işlemlerini T.C kimlik no ve şifreleri ile e-devlet kapısı üstünden yapabiliyor. Buna ek olarak T.C kimlik kartı ile birlikte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına da başvuru yapmak mümkün.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacak olan sorgulamalar sonrasında sosyal yardım alıp alamayacağınız belli oluyor. Sosyal yardım almaya hak kazananlar T.C kimlik kartları ile birlikte PTT şubelerine giderek yardım ödemesini alabiliyor. 1100 TL sosyal yardım imkanı muhtaçlık durumu devam ettiği sürece devam ediyor. Muhtaçlık durumunun ortadan kalkması ya da yalan beyanda bulunulduğunun tespit edilmesi durumunda yardım ödemesi kesiliyor.