2022 Kpss puanına sahip öğretmenler, bakanlıktan 100 bin öğretmen atanması talebinde bulunuyor.Aylardır Öğrencilerine kavuşmak isteyen genç öğretemenler sloganı  'Cumhuriyetimizin 100. yıldönümüne 100 bin öğretmen ataması yakışır.'' ile sosyal medyada taleplerini dile getiriyor. Peki 100 bin öğretmen ataması gerçekleşecek mi?

100 Bin Öğretmen Ataması Olur Mu?

2023 yılına girmeden bir çok konunun açığa çıkarılması aylardır atama haberi bekleyen öğretmenleri umutlandırdı. Daha önce konu ilk gündeme geldiğinde Abbas Güçlü: ''Sayı abartılı gibi gözükse de hedeflenen amaçlara bakıldığında böylesi bir atama olmazsa olmazların başında geliyor. 100 bin civarında ücretli öğretmen görev yapıyor. Demek ki MEB’in öğretmen ihtiyacı zaten var. Buna bir de okul öncesi eğitim, köy okulları, mesleki eğitim seferberliği ve 3600 ile emekli olacakları ilave ettiğimizde 100 bin rakamı eksik bile kalır. '' demişti. 

Erdoğan 100 Bin Atama Talebine Ne Dedi?

Miting'de bir takım öğretmen adayı Cumhurbaşkanı Erdoğan' konuşması esnasında '100. yıl 100 bin öğretmen' sloganıyla karşılaştı. Bir an duraksayarak bu sloganı dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ise ' Maşallah, kızlarımızın heyecanı bambaşka' diyerek karşılık vermişti.

Konunun tekrar gündeme gelmesi gözü kulağı Bakan'dan gelecek yeni bir açıklamaya çevirdi.

Öğretmenler Yine Gündemde

Twitter üzerinden #Sıra100binÖğretmende etiketiyle, 100 binlerce tweet atılıyor işte o tweetlerden biri:  Öğretmenler çeşitli meslek gruplarında çalışarak hayata tutunmaya çalışıyor. Kimisi ise ataması olmadığı için öğretmenlik hayalinden vazgeçiyor. Artık hayallerimizden vazgeçmek istemiyoruz. Adil bir dağılımla 100 bin atama müjdesini bekliyoruz.

Maaş Gibi Her Ay Alınan Yardıma Bir Zam Daha! 4.336 TL Ödeme Alacaksınız Maaş Gibi Her Ay Alınan Yardıma Bir Zam Daha! 4.336 TL Ödeme Alacaksınız