12.06.2018
Künye
İletişim
03.04.2004, 07:42:05 Güncelleme : 06.10.2016, 22:28:17

Yeni bir efsane: 2012 Yılı Geyiği

Çok değil şunun şurasında 8 yıl kaldı. Öyle yüz yıl veya bir milyon yıl sonra olacaklar hakkındaki kehanetler bizi kesmezdi ama 2012 yılında olacaklar elbette ilgilendiriyor.

Füsun Özbilgen

2012 yılında neler olacak? Yeni şehir efsanemiz bu..)))))))

2012 yılı geldiğinde çok önemli şeyler olacağında efsane yatarıcıları birleşiyor ama, neler olacağını çok farklı anlatıyorlar. Rivayet muhtelif.

Önce hoşumuza gidecek olanlardan başlayalım isterseniz.

Rivayete göre ( ya da gökbilimcilerin bulguların göre! ) 2012 yılında dünya Foton Kuşağı'nın içine girecek. Peki nedir bu Foton Kuşağı? Şöyle anlatıyorlar:

” 1- Yüksek enerjili fotonlardan oluşan büyük bir kuşak. 2012 yılında güneş sistemimiz tüm gezegenleri ile birlikte bu kuşağa girdiğinde dünyamızın ozon deliği onarılacak ve tüm yaşam 3. boyuttan 5. boyuta geçecek.

2- İnsanların 2 sarmallı DNA'ları ikişerli olarak biraraya gelip 12 sarmallı bir DNA'ya sahip olacaklar. Bu olay sırasında tüm insanların chakra'ları ( hint efsanesindeki şakra olayı) açılacak ve duyuları ve algılamaları artacak.

3- Herkes birbirinin düşüncesini okuyabilecek. Bu ilk önce kısa süren bir kaosa neden olacak fakat daha sonra herkes bir düşünce birliği halinde bir araya gelerek, önyargının, yalanın ve kötü düşüncelerin olmadığı bir ortama geçilecek.

4 - İnsanlar birbirinin auralarını ( kişinin çevresini sardığına inanılan görünmez bulut) görebilecekler.

5- 12 sarmallı DNA'ya geçiş sonrası insanlarda hiçbir hastalık kalmayacak, hasta olanlar kendilerini ve birbirlerini iyileştirebilecekler.

6- İnsanlar ölümsüz olacaklar. Ölüm olayı ise fiziksel dünya'da kalmaktan vazgeçip başka bir boyuta geçmeye karar verme şeklinde olacak. Yani, dünya'da geri kalanlar (kalmayı seçenler) ölmeye (başka boyut gitmeye) karar verenlerin ortadan bir anda kaybolduğunu görecekler.

7- Fiziksel dünyamızda kalmayı seçen insanların ışık bedenleri olacak ve bu cennete benzeyen ışıklı dünyada çok güzel vakit geçirecekler. Fiziksel olarak 2000 yıl sürecek olan bu olay sonrasında foton kuşağı güneş sistemimizi terkedecek. “

İşte 8 yıl sonra bunlar olacakmış... Nasıl bir geyik ve efsane ama! Hoşunuza gitmiştir kuşkusuz...

Şimdi bir de kötümserleri dinleyelim. İç karartan iddialar ise 2012 yılında dünyada bir kaos yaşanacağı yönünde. Bakalım onların anlatımı ile 8 yıl sonra yani 2012 yılından itibaren neler olacak?

İşte Serdar Turgut’un karamsar yorumları:

1- Güneş sistemimizde 10'uncu bir gezegenin daha olduğu konusunda çok uzun yıllardır ciddi bir bilimsel şüphe vardı.

2- Bu gezegeni İ.Ö binlerce yıl önce Mayalar, Sümerler ve Babilliler son derece modern matematik teknikleriyle ve gök inceleme metotlarıyla tespit etmişler, onun hem tarihini hem de gelecekteki hareket biçimini yazmışlardır. Araştırmalarda 'Gezegen X' olarak adlandırılan bu gezegen en son olarak İ.Ö 1649 yılında dünya yakınından yörünge geçişini yapmıştı. Bu gezegen geçişi büyük afetlere neden olmuş, Doğu Akdeniz'den başlayarak 30'uncu paralel ile ekvator arasında kalan bölgelerde kısa aralıklı şiddetli depremler yaşanmış, yanardağları örneğin Ege'deki Santorini adasındaki dağ patlamış, tsunamiler kıyı kentlerini yok etmiş, Yakındoğu'dan Uzak Asya'ya kadar olan bölgede radikal iklim değişiklikleri olmuştu.

3 - Yapılan hesaplamalar her 3661 yılda dünyanın yakınından geçmesi beklenen 'Gezegen X'in 2012 yılında tekrar dünyamızın yakınından geçeceğini gösteriyor Kurumlaşmış dinlerin üst düzey ve az sayıda yetkilileri bu bilgiyi sıradan insanlardan saklıyorlar. Onlar gibi 1984 yılında Pluton civarında gözledikleri ve sistemimize girmekte olan büyük gök cismini tespit etmiş olan NASA üst yönetimi ve ABD'de çok az sayıda insan da bu bilgiyi saklıyorlar.

4- Bu gezegeni 2012 Aralık ayında çıplak gözle görebileceğiz) kontrollü kaos stratejilerinden sonuç alıp, büyük kaosta kontrolü bir öncekinde olduğu gibi kaybetme riskini ortadan kaldırmaya çalışıyorlar."

İşte bu gezegen dünyanın yakınından geçerken 2012 yılında dünya büyük bir kaosa girecek yanıp yıkılacak, milyonlarca insan ölecekmiş.

Yine bir başka teoriye göre ise 2012 yılında dünya iklimindeki değişiklikler ve hava kirlenmeleri yüzünden, zaten uzaydan başka etkiler gelmese bile, denizler yükselecek, dünyanın büyük kentlerini sular basacak ve yine milyonlarca kişinin ölmesine, kalanların da heryere ve herkese saldırmasına yol açacak kadar büyük felaketler gelecekmiş.

Eveeet… 2012 yılı efsaneleri böyle..

Şimdi siz yarım bardak suyu nasıl görürsünüz onu düşünün.

'Ah ne iyi yarım bardak suyum var ' diyenlerdenseniz ne ala: Foton kuşağı teorisine inanır ve ölümsüzlüğe ulaşacağınız 2012 yılını heyecanla ve ümitle beklersiniz.

Eğer yarım bardak suyu görünce, ‘Ne lan bu yarısını kim içmiş’ diye sinir olan takımdansanız yandınız. Karalar bağlayıp 8 yıl sonrasını bugünden dert ederek yaşarsınız. Deprem çantaları hazırlar, su baskınlarına karşı yatağınızın başucuna bir şişme deniz botu koyarsınız.

Ya da benim gibi efsanelerle eğlenenlerdenseniz..

Ehh işte şu güneşli Pazar günü bu eğlenceli yazı biran önce bitsin de ben de kendi programımı uygulayayım diye düşünür gideceğiniz filmi (2012 yılı ile ilgili olmamak koşulu ile) ya da tiyatroyu ve konseri düşünürsünüz. Ya da elinize bir kitap alıp, güzel bir kıyı kafede güneşe karşı mayışıp kitap okumanın keyfini çıkarırsınız..

Benden söylemesi, gerisi size kalmış..

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...