12.06.2018
Künye
İletişim
28.01.2008, 11:19:41 Güncelleme : 02.05.2016, 11:15:00

Siemens Sanat “Sınırlar - Yörüngeler” yarışması için başvurular başladı

Genç sanatı ve sanatçıyı desteklemek amacıyla geçtiğimiz yıl başlatılan “Sınırlar Yörüngeler”, genç sanatçıların kendilerini ifade edebilme ve yeniden birlikte üretebilme yetisini harekete geçiren bir platform sunuyor.

Güncel sanat merkezi Siemens Sanat’ın ilk kez geçen sene düzenlediği “Sınırlar Yörüngeler” yarışmasınının ikincisi için başvurular 21 Ocak’ta başlıyor.

Alan gözetmeksizin tüm lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık olan yarışma sonucunda seçilen yapıtlar Mayıs 2008’den itibaren belirlenen program dahilinde düzenlenecek iki sergiyle Siemens Sanat’ta sanatseverlerle buluşacak. Öğrenciler yarışmaya 02 Nisan 2008 tarihine kadar başvurabilecek.

“Sınırlar – Yörüngeler” yarışmasına başvurmak isteyenler, her türlü teknik, içerik ve malzeme ile oluşturulmuş bireysel ya da grup çalışması olan en fazla 3 çalışma ile katılabilecek. Adayların Siemens Sanat web sitesinden başvuru formlarını doldurduktan sonra, dosyalarını 2 Nisan 2008’e kadar Siemens Sanat Proje Koordinatörlüğü’ne ulaştırması gerekiyor.

Yarışmada seçilen genç sanatçıların yapıtları 6 Mayıs-13 Haziran tarihleri arasında “Sınırlar-Yörüngeler 03” , 24 Haziran-31 Temmuz tarihleri arasında “Sınırlar-Yörüngeler 04” başlıklı sergilerde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Genç yetenekleri ve güncel sanatı desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmada, Ahu Antmen, Levent Çalıkoğlu Mürteza Fidan, T.Melih Görgün, Marcus Graf, Berika İpekbayrak, Borga Kantürk, Gülsün Karamustafa ve Alp Yörük’ten oluşan Sergi Değerlendirme Komisyonu görev alacak.

Ayrıntılı bilgi, şartname ve katılım formlarına www.siemenssanat.com web sitesinden ulaşılabilir.

Siemens Sanat Proje Koordinatörlüğü:

Siemens Sanat
Meclisi Mebusan Cad. No: 125
34427 Fındıklı – İstanbul
Tel: 0 (212) 334 11 04
www.siemenssanat.com

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...