19.06.2018
Künye
İletişim
30.03.2003, 11:19:41 Güncelleme : 19.09.2016, 17:50:27

Sanata dokunma çocuk yaşta başlar...

22 yıldır geleneksel olarak düzenlenen Pınar Kido Resim Yarışmasına bu yıl 10 bine yakın çocuk katıldı. Ege Ardıç, Murat Topuz ve Görkem Karakaya üstün başarı ödülüne layık görüldü...

22 yıldır çocukları sanata özlendiren bir kurum var.. Binlerce çocuk resim yapıyor ve ödüllendiriliyor.. Bu geleneksel yarışma bu yıl da yeni ürünlerle karşımızda..

22 yıldır geleneksel olarak düzenlenen Pınar Kido Resim Yarışması sonuçlandı. Yaklaşık 10 bin resmin katıldığı yarışmanın ödül töreni Mayıs ayında İzmir’de gerçekleştirilecek

22. Pınar Kido Resim Yarışması’nda dereceye giren minik yetenekler belli oldu. İlköğretim öğrencileri arasında gerçekleştirilen en eski yarışma özelliğine sahip olan Pınar Kido Resim Yarışması’na Türkiye’nin dört bir yanından 9 bin 744 resim katıldı.

“Süt ve Süt Ürünlerinin Okul ve Spor Yaşantısındaki Önemi” konulu yarışmada 3 resim “Üstün Başarı Ödülü”, 7 resim “Başarı Ödülü” ve 2 resim “Jüri Özel Ödülü”ne layık görüldü.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Plevneli, Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aydın Ayan, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mümtaz Sağlam, Ressam Cuma Ocaklı ve resim öğretmeni Sevgi Genç’ten oluşan Seçici Kurul’un yaptığı değerlendirme sonucu yarışmaya gönderilen resimlerden 110’u sergilenmeye değer bulundu. 3 resim “Üstün Başarı Ödülü”ne, 7 resim “Başarı Ödülü”ne ve 2 resim ise “Jüri Özel Ödülü”ne layık görüldü. Sergilenmeye değer bulunan resimler Mayıs ayında İzmir’de açılacak sergiyle sanatseverlerle buluşacak.

TAKEV Özel İlköğretim Okulu’ndan Ege Ardıç, İzmir Özel Türk Koleji’nden Murat Topuz ve Naciye Tınaztepe İlköğretim Okulu’ndan Görkem Karakaya üstün başarı ödülüne Özel Türk İlköğretim Okulu’ndan Zeynep Uzun ve Özel Aydınlık İlköğretim Okulu’ndan Rabia Nur Şahin’in ise jüri özel ödülüne layık görüldüğü Pınar Kido Resim Yarışması’nda başarı ödülü alan minik yetenekler ise şunlar:

İzmir Özel Fatih Lisesi’nden Melis Kılıç , Bostanlı Sevgi Sanat Evi’nden Gözdem Bodur, İzmir Özel Türk Koleji’nden Kemal Arifoğlu, Sim Sanat Evi’nden Beyza Malkoça, İzmir Özel Türk İlköğretim Okulu’ndan Kaan Erküçük, Villa Çocuk Kulubü’nden Mert Kaya ve Sim Sanat Evi’nden Özgür

Yarışma sonucu üstün başarı ödülüne layık görülenlere bilgisayar, başarı ödülüne layık görülenlere bisiklet jüri özel ödülüne layık görülenlere ise playstation armağan edilecek.

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...