13.06.2018
Künye
İletişim
17.03.2017, 03:10:05

Şamatası bol iki perde... Müzikli komedi “Semaver ve Kumpanya” yeniden Çevre Tiyatrosunda!

Semaver Kumpanya 15.yılını doldururken, Işıl Kasapoğlu’nun 2007’de sahneye koyduğu, Sait Faik Abasıyanık’ın aynı adlı hikayelerinden Yavuz Pekman’ın uyarladığı “Semaver ve Kumpanya” oyununu yeniden Çevre Tiyatrosunda sahneliyor.Hikaye 1940’lı yılların sonlarında geçiyor. Savaş sonrası yoksul yıllar... Bir gezici kumpanyanın tüm yoksulluğa rağmen tiyatro yapma inadı ve ekibin hayat dolu öyküsünü anlatıyor ‘Semaver ve Kumpanya’ oyunu.

Sait Faik Abasıyanık’ın ‘Semaver’ ve ‘Kumpanya’ bir arada uyarlanmasıyla oluşan oyun, bir yandan tiyatro tarihimizin zorlu yolcularına bir saygı duruşu olurken bir yandan da Semaver Kumpanya’nın kendi serüveni için bir kutlama oluyor.

Işıl Kasapoğlu rejisiyle sahnelenecek oyunda Yardımcı Yönetmen olarak Serkan Keskin ve Volkan M. Sarıöz ekibi tekrar çalıştırıyor. Oyuncular arasında Ahmet Kaynak, Burcu Doğan, Mustafa Kırantepe, Serkan Keskin, Selen Şenay, Sezin Bozacı, Sibel Altan, Taner Ölmez, Fırat İkisivri, Uğur Senkeri ve Yavuz Pekman var.

2007 yılında müziklerini Gevende’nin yaptığı oyunun Koreografisi Ebru Cansız’a ait. Tasarımını Başak Özdoğan’ın yaptığı dekordaki resimler Selin Nazlı Ustaoğlu’na ait. Oyunun Kostüm Tasarımında Ayşenur Arslanoğlu ve Işık Tasarımında Mustafa Karakoyun var.

Oyunun broşürü için yazdığı yazıda Işıl Kasapoğlu şöyle diyor; “Sait Faik Demiş; “Tiyatro demek; kardeşlik demektir, erdem demektir, sevgi demektir”, diye… Biz, bir kere daha tekrar ettik... Tekrar ediyoruz... Tekrar edeceğiz...”

Kumpanya olarak biz de Işıl Kasapoğlu’nun söylediği gibi Sait Faik Abasıyanık’ın sözlerini tekrar ettik ve tekrar ediyoruz..."

10 Nisan Pazartesi akşamı galası yapılacak olan “Semaver ve Kumpanya” 08 Nisan Cumartesi 20:30, 09 Nisan Pazar 15:30, 21-22 Nisan 20:30’da Semaver Kumpanya Çevre Tiyatrosunda olacak.

Oyunun biletlerini Çevre Tiyatrosunda bulunan Semaver Kumpanya gişesinden veya Biletix’ten alabilirsiniz...

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...