08.06.2018
Künye
İletişim
21.04.2003, 11:19:41 Güncelleme : 15.09.2016, 03:03:22

Rahmi M. Koç Müzesi’nde, 23 Nisan Çocuk Bayramı için ücretsiz şenlik var!

Çeşitli kentlerde çocuk bayramı sanat ve kültür etkinlikleri ile kutlanıyor...

23 Nisan, çocukları bekliyor 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın hazırlıkları yurt genelinde sürüyor. Rahmi M. Koç Müzesi’nde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, 16 yaş ve altı çocuklara yönelik ücretsiz şenlik gerçekleştirilecek. Swissôtel, bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı muhteşem bir “Çocuk Partisi” ile kutluyor. Kemer Golf & Country Club’da buluşan çocukları ise birbirinden renkli sürprizlerle dolu bir parti bekliyor. RAHMİ M. KOÇ MÜZESİ’NDE, “ÜCRETSİZ” 23 NİSAN ŞENLİĞİ

Rahmi M. Koç Müzesi’nde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, 16 yaş ve altı çocuklara yönelik ücretsiz şenlik gerçekleştirilecek. M23 Nisan Çarşamba günü saat 10.00’da başlayacak etkinlikler kapsamında çocuklar, tiyatro oyunları ve palyaçolu yüz boyama aktiviteleriyle eğlenecek, fizik hocası ile deney yapmayı, vatmanla tramvay kullanmayı ve denizci düğümü atmayı da öğrenebilecekler.

Migros, SEK, Pastavilla, Colgate, Perfetti Gıda ve Burger King’in standlarının da yer alacağı etkinlik sonunda çocuklara, çeşitli hediyeler dağıtılacak.

OTELDE 23 NİSAN

Swissôtel’in “23 Nisan Çocuk Partisi”, pandomim, karikatürist, sihirbaz, jonklör ve showman’den oluşan 5 kişilik animasyon ekibi tarafından yapılacak. KDV dahil kişibaşı fiyat: 30.000.000 TL (Çocuk) - 50.000.000 TL (Büyük)

AKADEMİ İSTANBUL

Adel ürün sponsorluğunda Akademi İstanbul resim hocalarının eşliğinde gerçekleşecek resim yarışması, Akademi İstanbul’un el sanatları hocaları eşliğinde kilden takı yapımı atölyesi, Mobidik Dergisi’nin fotoğraf gösterimi, Acıbadem Çocuk Tiyatrosu’nun oyunu, Yüzyıl Işıl Ritm Grubu gösterisi ve Karagöz ile Hacivat gibi kültürel aktiviteler tüm çocukların gününün en keyifli şekilde geçmesini sağlayacak.

İZMİR

İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB) Çocuk Korosu, Çocuk Balesi ile TOBAV Çocuk Balesi, 23 Nisan’da sunulacak gösterinin son hazırlıklarını yapıyor. Elhamra Sahnesi’nde saat 19.00’da sunulacak gösteride, türküler, napoliten şarkılar, aryalar, okul müziklerinden örnekler ile çeşitli bale eserlerine yer verilecek. Gösteriye soprano Şeniz Çatıkkaş ve tenor Oğuz Çimen de katılacak.

Uluslararası 11. Karşıyaka Çocuk Şenliği’ne katılan çocuklar da alan gösterilerine başladı. Bulgaristan, Makedonya, Macaristan ve KKTC’den 5 grup ile 14 ilköğretim okulunun folklor grupları 5 ayrı bölgede kurulan gösteri alanında halkoyunlarından örnekler sundu. Değişik ülkelerden Karşıyaka’da buluşup el ele tutuşan çocuklar barış mesajları verdi.

EDİRNE

Edirne Serhat Koleji öğrencileri, Edirne’ye özgü kültürü ve ürünleri tanıtmak amacıyla yaptıkları resim ve el sanatlarından oluşan çalışmaları Atatürk Anıtı önünde sergiliyorlar. Öğrenciler, Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde açtıkları sergide, anasınıfı ile 8. sınıf öğrencilerine kadar tüm okul öğrencilerinin yaptıkları resim, el sanatları ve bilimsel çalışmalarını Edirne halkına tanıttılar.

Kültür Bakanlığı’na bağlı Edirne Devlet Çocuk Korosu’nun, Murat Özden Uluç yönetiminde ve Nilay Zöngür piyanosu eşliğinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Deveci Hanı’nda verdiği “Ulusal Egemenlik” konseri büyük ilgi gördü.

GAZİANTEP

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Ankara Sanat Evi tarafından hazırlanan “Bızbız Düşleri” adlı tiyatro oyununu çocuklara ücretsiz olarak sahneleyecek. Onat Kutlar Salonu’nda sunulacak oyun, 23 ve 24 Nisan’da 09.30, 11.00, 13.00 ve 14.30 saatlerinde izlenebilecek.

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...