08.06.2018
Künye
İletişim
16.04.2006, 11:19:41 Güncelleme : 22.05.2016, 12:56:18

Leyla Gencer Genç Şancıları İstanbula çağırıyor!

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan LEYLA GENCER ŞAN YARIŞMASI, Ağustos’ta gerçekleştirilecek. İstanbul’da yarışmaya katılmaya hak kazanan adaylar, Leyla Gencer’in başkanlığında La Scala Tiyatrosu’nda oluşturulacak Ön Eleme Jürisinin değerlendirmesiyle be

IV. LEYLA GENCER ŞAN YARIŞMASI
25 - 30 Ağustos 2006


20. yüzyılın en büyük divalarından Leyla Gencer önderliğinde ilk kez 1995 yılında düzenlenen LEYLA GENCER ŞAN YARIŞMASI bu yıl Doğuş Grubu ve Garanti Bankası sponsorluğunda, TC Dışişleri Bakanlığı’nın desteği ve Borusan Holding’in katkılarıyla gerçekleşiyor.

Uzun bir aradan sonra bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan LEYLA GENCER ŞAN YARIŞMASI, İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve La Scala Tiyatrosu Sahne ve Gösteri Sanatları Akademisi Vakfı işbirliğiyle 25 – 30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İstanbul’da yarışmaya katılmaya hak kazanan adaylar, Leyla Gencer’in başkanlığında La Scala Tiyatrosu’nda oluşturulacak Ön Eleme Jürisinin değerlendirmesi sonucunda belirlenecek.

25 – 30 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak yarışmanın jürisi; Leyla Gencer, La Scala Tiyatrosu Genel Müdürü ve Sanat Yönetmeni Stéphane Lissner (Jüri Başkanı), Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Şefi ve Devlet Sanatçısı Gürer Aykal, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Baş Rejisörü Yekta Kara, Pomeriggi Musicali di Milano Orkestrası Sanat Yönetmeni Gianni Tangucci, Palau de les Arts Reina Sofia Genel Müdürü Helga Schmidt ve Monte Carlo Operası Genel Müdürü John M. Mordler’den oluşuyor.

Leyla Gencer Şan Yarışması, 30 Ağustos 2006 tarihinde Aya İrini Müzesi’nde finalistlerin Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşliğinde jüri üyeleri tarafından belirlenen aryaları izleyici karşısında seslendirecekleri Final Gecesi ile sona erecek.

Yarışmaya, yarışma tarihinde 18 - 32 yaş aralığındaki (30 Ağustos 1974’ten sonra doğanlar) her milliyetten ve ses grubundan şancılar katılabilir. Leyla Gencer Şan Yarışması’na katılacak adayların, www.leylagencer.org adresinden temin edecekleri başvuru formlarını orijinal dilinde seslendirilmiş yalnız iki opera aryasının CD, video veya ses kayıdıyla birlikte en geç 19 Mayıs 2006, Cuma gününe kadar Fondazione Accademia d’arti e Mestieri dello Spettacolo Teatro alla Scala, Via S.Marta, 18 - 20123 Milano adresinde bulunan Yarışma Genel Sekreterliğine göndermeleri gerekmektedir. Yarışmaya katılım için herhangi bir katılım ücreti alınmayacaktır.

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...