08.06.2018
Künye
İletişim
02.03.2017, 20:17:31

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası muhteşem bir klasik müzik konseriyle sahnede!

Fazıl Say, Ulvi Cemal Erkin, Ahmet Adnan Saygun ve Ferit Alnar eserlerinin icra edileceği bu muhteşem konser Haliç Kongre Merkezi’nde...İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) 3 Mart  2017 Cuma akşamı muhteşem bir klasik müzik şöleni sunacak. Haliç Kongre Merkezi’nde saat 20.00’de başlayacak konserde Orkestra Şefi Naci Özgüç, Solistler; Gökhan Aybulus (Piyano) ve Alexander Rudin (Violonsel) müzikseverlerle buluşacak.

İDSO DenizBank Klasik Müzik Konserinde dünyaca ünlü piyanist, besteci Fazıl Say’ın 1914 Uvertürü; ( * ), Ulvi Cemal Erkin’in Piyano Konçertosu ( ** ),  Ahmet Adnan Saygun’un Viyolonsel Konçertosu, Op. 74 ( *** ),  Ferit Alnar’ın Prelüd Ve İki Dans ( **** ) eserleri icra edilecek.

* Fazıl Say  -  Overture 1914 ( 1914 Uvertürü ) :  Andrey Boreyko yönetiminde Birinci Dünya  Savaşı 100. yıl anma törenleri kapsamında Belçika Ulusal Orkestrası’nın siparişi bir eserdir.

**  Ulvi Cemal Erkin - Piyano Konçertosu :piyano ve orkestra için, 1942 (Ferhunde Erkin’e adanmıştır) . İlk seslendirilişi: Riyaset-i Cumhur Filarmoni Orkestrası,

şef: Dr. Ernst Praetorius, piyano: Ferhunde Erkin, Ankara Radyoevi, 11 Mart 1943

*** Ahmet Adnan Saygun – Viyolonsel Konçertosu OP. 74 :  1987 yılında yazılan bir eserdir. Oda Müziği ve Oda Orkestrası eşliğinde icra edilmiştir.

****Ferit Alnar -  Prelüd ve İki Dans: Hasan Ferit Alnar'ın 1935 senesinde Avusturya'da iken yazdığı, Türk karakterini yansıtan bir orkestra eseridir. Alnar'ın yurt dışında en çok çalınan bestelerinden olan bu eser, Türk Sanat ve Halk Müziği etkisiyle yazılmıştır.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “ 3 Mart 2017 Cuma akşamı gerçekleştirilecek Türk Besteciler Haftası ile ilgili  konserimizde tüm sanatseverleri davet ediyor, Haliç Kongre Merkezi’ne bekliyoruz” diyor.

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...