12.06.2018
Künye
İletişim
20.02.2003, 11:19:41 Güncelleme : 22.09.2016, 10:37:08

Günümüz Sanatçıları Sergileri bugüne dek binden fazla genç sanatçının iş’inin sergilenmesini sağladı

Yeni sergi 2-20 mart arasında Harbiye Askeri Müzesi’nde 22. kez açılıyor. Genç sanatçıların işlerini müzeye teslim etmeleri yeterli...

Resim ve Heykel Müzeleri Derneği (RHMD) tarafından düzenlenen ’22. Günümüz Sanatçıları İstanbul Sergisi’ 2-20 Mart tarihleri arasında, Harbiye Askeri Müzesi Sergi Salonları’nda açılıyor.

Sergiye katılacak eserleri belirlemek için yapılacak yarışmaya, performans, sinema, video, fotoğraf, resim, heykel gibi dallarda öğrenim gören ya da çalışan tüm sanatçılar katılabiliyorlar.

Eserlerinin sergilenmesini isteyen sanatçıların, sergi için hazırladıkları orijinal yapıtları 1-10 Mart 2003 tarihleri arasında, makbuz karşılığında Deniz Müzesi Sanat Galerisi’ne bırakmaları yeterli.

Serginin seçici kurul görevini Hiromi Hanzawa (Japonya), Alain Katz (Fransa) ve Necmi Sönmez (Türkiye)’den oluşan uluslararası bir jüri yapıyor.

Resim Heykel Müzeleri Derneği’nin 3 başarı ödülü yanında Akbank’ın sponsor ödülü vereceği yarışma ve serginin amacı, 'Gelişme ve yenilenmede sanatın öncülüğü olgusunu ülke çapında güncel tutmak, yeni çıkışlarıyla atılım yapan sanatçıları desteklemek ve topluma sunmak, günümüz sanatının nitelikli bir ortama erişmesine katkıda bulunmak ve temel sorunlarının tartışılmaya açılmasını sağlamak' olarak açıklandı. ÜÇ FARKLI KENTTE SERGİLENECEK Günümüz Sanatçıları İstanbul Sergileri’ne, başlangıcından bugüne, toplam 2500 genç ve profesyonel sanatçı, 4100 adet iş ile katıldı ve yaklaşık 1000’in üzerinde sanatçının 1175 adet eseri seçilerek, üç farklı mekanda ve üç farklı kentte sergilendi. Bu sergilerde, ilk kez sanat dünyasına kazandırılan genç sanatçılar, daha sonraları İstanbul Bienalleri de dahil olmak üzere sanat ortamında kalıcı yer edinmeleri, derneğin kuruluş hedefleri konusundaki istikrarlı ve ısrarlı tutumunu yansıtan en iyi örneklerden biri olarak görülüyor.

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...