08.06.2018
Künye
İletişim
05.06.2005, 13:07:10 Güncelleme : 08.12.2016, 23:25:34

Gerçekten müstehcen olduğu için mi kapandı?

rh+sanat Dergisi bu ayki sayısında İzmir Resim Heykel Müzesi’nden kaldırılan Namık İsmail ve Halil Dikmen’e ait iki nü tablonun; müstehcenlik; gerekçesiyle kaldırıldığı iddialarını araştırdı.

rh+sanat Dergisi bu ayki sayısında İzmir Resim Heykel Müzesi'nden kaldırılan Namık İsmail ve Halil Dikmen'e ait iki nü tablonun ;müstehcenlik; gerekçesiyle kaldırıldığı iddialarını araştırdı. Kapakta yer alan Namık İsmail;in nü tablosu için rh+sanat Dergisi þu soruyu soruyor:  ;Bu resim müstehcen mi?;

Dergi, bu konuda bir soru önergesi hazırlayan CHP İzmir Milletvekili Hakkı Ünlü;nün görüşlerine de yer verdi.

Dergide bu ay Türk resim sanatının ustalarından Ömer Uluç, 9. İstanbul Bienali küratörlerinden Vasıf Kortun, Kibele Sanat Galerisi;nde bir retrospektif gerçekleþtiren Ender Güzey ve genç ressam İlke İlter ile birer söyleşi yer alıyor.

Derginin bu ayki portrelerinde özel hayata müdahaleleri ile tanınan iki fotoðrafçı Nan Goldin ve Sophie Calle, sınırdaki ressam Fikret Mualla, Osmanlı ve Genç Cumhuriyet döneminde siyasi kimliği ile de tanınan Baha Sait Çonay, Türkiye'de;de sanat galericiliğinin gelişiminde bir dönüm noktası olan Melda Kaptana, ölümü atlattıktan sonra kendini yeniden yaratan Matisse, Romantik dönemin sıra dışı sanatçısı William Blake var.

Yapıt okuma bölümünde Ebru Uygun';un Nefes'i ve sanat tarihi alanýnda ise Rönesans;tan günümüze resim sanatýnýn gelişimi okuyucunun karşılaşacağı konular arasında.

Sinematografi ve Empresyonizm ayrýca Mail-Art bir yazı ve söyleþi ile irdeleniyor sayfalarda. Bunlarýn yanı sıra sergi eleştirileri, kitap tanıtımları, güncel haberler ve haziran ayı sergi ajandası sürekli bölümlerde...
Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...