03.08.2017
Künye
İletişim
29.01.2004, 13:19:41 Güncelleme : 21.08.2016, 14:18:12

Geleceğin parlayan yıldızları ödüllerine kavuştular...

Geleceğin sinemacıları, belgeselcileri, radyo ve TV yapımcıları ödüllerini aldı. 15. Genç İletişimiciler Yarışması ödül töreninde 622 öğrenci, iletişimin her dalında yaptıkları çalışmalarla kazandıkları ödülleri aldılar.

Aydın Doğan Vakfı tarfından düzenlenen 15. Genç İletişimciler yarışması ödül töreni Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç salonunda yapıldı. Üniversite öğrencileri, sinema, radyo TV, dergi, yayın, internet, haber, reklamcılık, halkla ilişkiler gibi tüm iletişim dallarındaki çalışmaları ile kazandıkları ödüllerini aldılar.

Nitelikli medya çalışanı ve yöneticisi yetişmesine katkı sağlamak amacıyla İletişim Fakülteleri arasında Yazılı, Görsel, İşitsel, Reklam, Halkla İlişkiler ve İnternet Yayıncılığı dallarında düzenlenen yarışmaya

Akdeniz Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, KKTC Lefke Avrupa Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, KKTC Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakülteleri’den

622 öğrenci katıldı.

Bu öğrenciler, Doğan Medya Grubu yöneticileri arasından seçilen ve Reklam ve Halkla İlişkiler duayenlerinden oluşan jüriler tarafından 2002-2003 ders yılında yaptıkları çalışmalarla değerlendirildiler.

Ödül kazanan öğrenciler; 500.000.000 TL para ödülünün yanı sıra ödüllerini simgeleyen heykelcikler aldılar. Ayrıca, birincilik kazanan öğrencilerin fakültelerine berat verildi.

Aydın Doğan Vakfı 15.Genç İletişimciler Yarışması Sonuçları :


Yazılı Dal

Yazılı Daldaki yapıtlar; Tufan Türenç başkanlığında, Ali Acar, Hakan Çelik, Yalçın Çınar, Fikret Ercan, Emre İskeçeli, Emre Oral, Sedat Şahmay ve Doğan Satmış'tan oluşan Seçiciler Kurulu'nca incelendi.


EN İYİ HABER

Birincilik Ödülüne:Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden ÖZNUR YÜKSEK Selçuk İletişim Sayı:50 Sayfa:12'de yer alan "Tarih Hamurlaşıyor" adlı çalışmasıyla,

İkincilik Ödülüne:Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ile Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden YETA BÜTÜÇ ve AHMET GÖRMEZ Görünüm Sayı:81 Sayfa:9'da yer alan "İşçi ve İşkur Çaresiz Meclis Tepkisiz" adlı çalışmalarıyla,

Üçüncülük Ödülüne:Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden HANDAN SEMA CEYLAN Akdeniz İletişim Sayı:45 Sayfa:4'te yer alan "Artık Benden Hiçbir Şey Saklayamayacaklar" adlı çalışmasıyla, değer görüldüler.


EN İYİ RÖPORTAJ

Birincilik Ödülüne:Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon
Ve Sinema Bölümü öğrencilerinden HANİFE ERİŞEN Gündem Sayı:8 sayfa:15'de yer alan "Barış İçin Haber Tohumu.../Bir Barış Masalı..." adlı çalışmasıyla,

İkincilik Ödülüne:Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
öğrencilerinden LENA KAÇİ Yeditepe Postası Sayı:2 Sayfa:16'da yer alan "Bir Patriğin Vatandaş Olarak Portresi" adlı çalışmasıyla,

Üçüncülük Ödülüne:İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
öğrencilerinden GÖNÜL KARAKUŞ İletim Sayı:81 Sayfa:3'de yer alan "Mustafa Kemal mi?Mustafa Kamal mi?" adlı çalışmasıyla, değer görüldüler.


EN İYİ ARAŞTIRMA-İNCELEME

Birincilik Ödülüne:Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Bölümü öğrencilerinden HANNAN POLAT Akdeniz İletişim Sayı:44 Sayfa:1-6'da yer alan "1 Günde 1 Asır" adlı çalışmasıyla,

İkincilik Ödülü iki çalışma arasında pay edilmiştir. İkincilik Ödülüne: (1)Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Bölümü
Öğrencilerinden IŞILAY YANBAŞ Detay Ocak-Şubat 2003 Sayısı sayfa:11,12,13,14'de yer Alan "Anıtlar Katilleri Bulmuyor" adlı çalışmasıyla,

(2)Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden EMRE ÖZTÜRK Yeditepe Postası Sayı:2 Sayfa:37,38,39,40,41'de yer alan "Ne İçindeyiz Teknolojinin Ne De Büsbütün Dışında" adlı çalışmasıyla,

Üçüncülük Ödülüne:Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
öğrencilerinden AYŞE AKTAŞ Genç Açı Sayı:17 Sayfa:8,9'de yer alan
"İzmit'te Tarih "Tarih" Oluyor" adlı çalışmasıyla, değer görüldüler.


EN İYİ FOTOĞRAF

Birincilik Ödülüne:Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema
Bölümü öğrencilerinden ÜMİT YALDIZ Kalem Gazetesi Sayı:73 arka sayfada yer alan çalışmasıyla,

İkincilik Ödülüne:İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden RABİA AMASYA İletim Sayı:82 Sayfa:20'de yer alan "Zeyrek'ten İnsan Manzaraları" adlı çalışmasıyla,

Üçüncülük Ödülüne:Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden YAKUP GÖKÇE Gazete Gazi Sayı:20 Sayfa:5'de yer alan "Afgan Kızını Uzaklarda Arama" adlı çalışmasıyla, değer görüldüler.


EN İYİ MAGAZİN HABERCİLİĞİ

Birincilik Ödülüne:Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Bölümü öğrencilerinden FATİH ATLAS Gazete Gazi Sayı:20 Sayfa:8'de yer alan
"Banker Cilo Atlantis'te" adlı çalışmasıyla,

İkincilik Ödülüne:Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümü Öğrencilerinden BARIŞ KARADENİZ Genç Anadolu Sayı:78 Sayfa:8'de yer alan "Demir Yollarında Bekleyenler Var" adlı çalışmasıyla,

Üçüncülük Ödülüne:Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
Öğrencilerinden EMRE KOÇAK Selçuk İletişim Sayı:48 Sayfa:5'de yer alan
"Buyurun Halil İbrahim Sofrasına" adlı çalışmasıyla, değer görüldüler.


EN İYİ SAYFA DÜZENLEMESİ

Birincilik Ödülüne:Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden MELTEM SARIKAYA Selçuk İletişim Sayı:55'de yer alan çalışmasıyla,

İkincilik Ödülüne:İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden BAYRAM YERALTI İletim Sayı:79 Sayfa:1,2,4,14,15'de yer alan çalışmalarıyla,

Üçüncülük Ödülüne:Lefke Avrupa Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler
Bölümü öğrencilerinden ALİ RIZA UYSAL LAÜ'nün Sesi Sayı:32 Sayfa:1,5,6,7,9,12'de yer alan çalışmalarıyla, değer görülmüşlerdir.


GÖRSEL DAL

Bu daldaki jüri Başar Başarır başkanlığında; Mete Büyükakpınar, Pakize Erdamar, Cengiz Erdil, Ahmet Sönmez ve Ozay Şendir'den oluştu.


EN İYİ TELEVİZYON HABERİ

Birincilik Ödülüne:Kırgızistan - Türkiye Manas Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV ve Sinema Bölümü öğrencilerinden ELVİRA BUDAYÇİEVA ve VENERA MAMİTOVA "Bizim Lale" adlı çalışmalarıyla,

İkincilik Ödülü iki çalışma arasında pay edilmiştir.
İkincilik Ödülüne:(1)İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
öğrencilerinden OYTUN KARAOĞLU ve Gözde Tümel "Hababam Sınıfı Markalaşıyor" adlı çalışmalarıyla,

(2)Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın ile Sinema-Televizyon Bölümü öğrencilerinden OSMAN ARSLAN, HÜSEYİN BİLİR, FİLİZ ERYİĞİT, SEZAİ ERKEN, HATİCE SAKA, LÜTFİYE NURDİL ÖZMEN "Tellaklar" adlı çalışmalarıyla,

Üçüncülük Ödülüne:Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın-Yayın Bölümü Öğrencilerinden OKTAY DÖNMEZ, ALİ MURAT KÖK, NESLİHAN ONAT, EMİNE VARNA, OĞUZ GÖKÇEN "Kadroya Yolculuk" adlı çalışmalarıyla, değer görüldüler.


EN İYİ TELEVİZYON PROGRAMI

Birincilik Ödülüne:Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema-TV Bölümü Öğrencilerinden MURAT BÜLBÜL, HİLAL YILDIZ, CÜNEYT KARAAHMETOĞLU, FEYZA AY "Bulanık" adlı çalışmalarıyla,

İkincilik Ödülüne:Kırgızistan - Türkiye Manas Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo
Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerindenELVİRA BUDAYÇİEVA ve CANARA AKMATBEKOVA "Asılzat" adlı çalışmalarıyla,

Üçüncülük Ödülü iki çalışma arasında pay edilmiştir.
Üçüncülük Ödülüne: (1) Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema-Televizyon Bölümü öğrencilerinden HÜSEYİN BİLİR "Rüzgarla Dans" adlı çalışmasıyla,

(2) Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema-Televizyon Bölümü öğrencilerinden HÜSEYİN KARAMAN "Aynada Kendini Görmek" adlı çalışmasıyla,
değer görüldüler.


EN İYİ BELGESEL PROGRAMI

Birincilik Ödülüne:Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV Sinema Bölümü
öğrencilerinden HAMİT UĞUR AKÇA "Gölgemi Geri Ver" adlı çalışmasıyla,

İkincilik Ödülüne:Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü öğrencilerinden HAKAN YILMAZ "İki Demir Çubuk" adlı çalışmasıyla,

Üçüncülük Ödülüne:Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ile Radyo
Televizyon Sinema Bölümü öğrencilerinden ONUR AKÇAY, CİHAD BAŞUSTA,
BERİVAN YILDIRIM "Bir Usta" adlı çalışmalarıyla, değer görüldüler.


İŞİTSEL / RADYO İLETİŞİM DALI

Bu daldaki jüri Ender Uslu başkanlığında; Yavuz Baydar ve Hakan Çelik'ten oluştu.

EN İYİ HABER PROGRAMI

Birincilik Ödülü iki çalışma arasında pay edilmiştir.
Birincilik Ödülüne: (1) Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
öğrencilerinden AYŞEN ÇATAK "Medya Savaşı mı, Savaşın Medyası mı?" adlı
çalışmasıyla,
(2) Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden GÜLHAN EYCEÖZ "Savaşta Muhabir Olmak" adlı çalışmasıyla,
İkincilik Ödülüne:Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ile Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden YETA BÜTÜÇ ve AHMET GÖRMEZ "Ölü Nokta" adlı çalışmalarıyla,
Üçüncülük Ödülüne:Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, TV Sinema Bölümü Öğrencilerinden CEYHUN BÜYÜKBEŞE ve CİHAN BARIŞ YAZKAN "Arka Plan" adlı çalışmalarıyla, değer görüldüler.


DİĞER RADYO PROGRAMI TÜRLERİ

Birincilik Ödülü iki çalışma arasında pay edilmiştir.
Birincilik Ödülüne: (1) Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema-Televizyon Bölümü öğrencilerinden DOĞA KILCIOĞLU "Bizimle Oynar mısın?" adlı çalışmasıyla,
(2)Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden ENGİN YILMAZ "Televizyonda Şiddet" adlı çalışmasıyla,
İkincilik Ödülü üç çalışma arasında pay edilmiştir.
İkincilik Ödülüne: (1) Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü
Öğrencilerinden SERDAR DURMAZ "Eski Günler" adlı çalışmasıyla,
(2)Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden KEMAL CEM BAYKAL "Stanley Kubrick Mükemmelin Yaratıcısı" adlı çalışmasıyla,
(3)Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden YAVUZ KÜÇÜKALKAN "Yalnızlık Düşleri" adlı çalışmasıyla,
Üçüncülük Ödülü üç çalışma arasında pay edilmiştir.
Üçüncülük Ödülüne:(1) Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, TV ve Sinema Bölümü
Öğrencilerinden RASİM KÖKTÜRK "Yıldızlara Bakmak" adlı çalışmasıyla,
(2)Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, TV ve Sinema Bölümü öğrencilerinden
EMEL TAN "Kafdağı'nın Ardı" adlı çalışmasıyla,
(3)Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, TV ve Sinema Bölümü öğrencilerinden
ÜMİT ÇİLİNGİROĞLU "Ertuğrul'un Kader Seferi" adlı çalışmasıyla,değer görüldüler.


REKLAM DALI

Bu dalın Önseçiciler Kurulu; Demir Karpat Polat, Barış Akbaş, Gökçe Çaltepe ve Atakan Sevgi'den oluştu.
Seçiciler Kurulu ise Faruk Kaptan başkanlığında; Babür Çelebi, Viki Habif, Taner İçten, Metin Karaşahin, Cem Topçuoğlu ve Mehmet Ural'dan oluştu.


EN İYİ REKLAM FİLMİ SENARYOSU

Birincilik Ödülüne:Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ile Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden DEMET SERT, ELİF AKARSU, NURİ ERTUĞ TUĞALAN, MUSTAFA SENCER KİREMİTÇİ, SERAL ÇELİKBAŞ
"Bonuscard Relansman Kampanyası / Matruşka" adlı çalışmalarıyla,
İkincilik Ödülü iki çalışma arasında pay edilmiştir.
İkincilik Ödülüne: (1) Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden DİDEM ÜNLÜKAPLAN "Lovedog Köpek Mamaları" adlı çalışmasıyla,
(2) Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden
NESLİHAN ÖZTÜRK "Hyundai Getz" adlı çalışmasıyla, değer görüldüler.
Üçüncülük Ödülü'ne değer çalışma bulunamamıştır.


EN İYİ BASIN REKLAMI

Birincilik Ödülüne:Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü öğrencilerinden DUYGU ÖZMEKİK "Advantage Platinium / Köpek" adlı çalışmasıyla,
İkincilik Ödülüne:Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Ve
Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden DİDEM EROĞLU, FATMA EREK, SERTUNÇ
AKDOĞU, EMİNE KIRGIZ, SEVİLAY KUNT "OK Prezervatif / Elma" adlı
çalışmalarıyla,
Üçüncülük Ödülüne: Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü öğrencilerinden DUYGU ÖZMEKİK "Advantage Platinium / At" adlı çalışmasıyla, değer görüldüler.


EN İYİ RADYO REKLAM METNİ

Birincilik Ödülüne:Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü
Öğrencilerinden PINAR GERÇEK "Alkol Tüketiminde Sorumluluk Platformu
Kampanyası / Meyhane" adlı çalışmasıyla,
İkincilik Ödülüne: Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü
Öğrencilerinden PINAR GERÇEK "Alkol Tüketiminde Sorumluluk Platformu
Kampanyası / Mektup" adlı çalışmasıyla, değer görüldü.
Üçüncülük Ödülü'ne değer çalışma bulunamamıştır.


EN İYİ İNTERNET REKLAMI

Bu dalda ödüle değer çalışma bulunamamıştır.


EN İYİ AÇIKHAVA REKLAMI

Birincilik Ödülüne:Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü öğrencilerinden TUBA KOYUNCU "Yeni Ford Puma RR / Kanyon" adlı çalışmasıyla değer görüldü.
İkincilik ve Üçüncülük Ödülü'ne değer çalışma bulunamamıştır.


EN İYİ REKLAM KAMPANYASI BÜYÜK ÖDÜLÜ

En İyi Reklam Kampanyası Büyük Ödülü'ne değer çalışma bulunamamıştır.


HALKLA İLİŞKİLER DALI

Bu daldaki jüri Necla Zarakol başkanlığında; Ceyda Aydede, Okşan Atilla Sanön ve Fügen Toksü'den oluştu.


EN İYİ KURUMSAL İLETİŞİM PLANI

Birincilik Ödülüne:Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğrencilerinden PINAR TURGUT, SELİN BAYER ve MERAL ŞİŞMAN "Kadın Dayanışma Vakfı "Kadın Kahvesi Projesi" adlı çalışmalarıyla,
İkincilik Ödülüne: Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü
Öğrencilerinden ENVER UÇARER, SELİM AKBAYKAL, AYŞEGÜL DÖRTKARDAŞ,
DERYA UYGUR, ÖZGE DEMİRCAN "AIDS'e Karşı Hep Birlikte El Ele" adlı
çalışmalarıyla,
Üçüncülük Ödülüne:Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden DERYA KILIÇ, ÖZLEM KÜÇÜK, YILDIZ SEDEF, ZEYNEP AKGÜL "AIDS Düşündüğünüzden de Yakın" adlı çalışmalarıyla,


EN ÖZGÜN KURUMSAL İLETİŞİM PROJESİ

Birincilik Ödülüne:Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Reklamcılık ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden DENİZ HASİPEK "Kayıp Kentler Mahzeni Anadolu" adlı çalışmalarıyla,
İkincilik Ödülüne:Kırgızistan - Türkiye Manas Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü öğrencilerinden ELİRA TURDUBAYEVA, MEDERBEK CUMABAEV ve SEYİTBEK TİLLEKOV "Yarın Bugünden Başlar" adlı çalışmalarıyla,
Üçüncülük Ödülüne: Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden BETÜL BÜYÜKSOY ve PINAR ÖZER "Esmer Kahramanlar; Alanlar; Almayanlar?" adlı çalışmalarıyla, değer görüldüler.


EN İYİ PAZARLAMA İLETİŞİM PLANI

Birincilik Ödülüne:Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden ELİF ÖNEN ve RUKEN DOĞAN "PR Mesleğinin Tanıtım Pazarlaması" adlı çalışmalarıyla,
İkincilik Ödülüne:İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım ile Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden GÖKÇE DEMİRELLİ, GÜLDEN KÜRŞAT,
BERNA AKYÜZ, UTKU KELKİT VE NİLAY CAN "Arabada Çocuk Güvenliği" adlı
çalışmalarıyla,Üçüncülük Ödülüne:Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden BAŞAK SÜNEAR, GÖKÇE ATEŞ, TUĞÇE KOCATÜRK "Kameramanım Olur musun?" adlı çalışmalarıyla, değer görüldüler.


EN ÖZGÜN PAZARLAMA İLETİŞİM PLANI

Birincilik Ödülüne:Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden AYÇA GÜRKOL ve GÜZİN BANU GÜNEGE "Herkes Burada Sen Neredesin?" adlı çalışmalarıyla,
İkincilik Ödülüne:Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden EMRE DURKAN ve YUSUF YILMAZ "Yerli Malı Tüketimini Arttırmak" adlı çalışmalarıyla,
Üçüncülük Ödülüne:Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden YEKTA NURŞİN DUYAN "Spor=Futbol?" adlı çalışmasıyla,


EN ÖZGÜN / ANLAMLI TOPLUMSAL SORUMLULUK PROJESİ

Birincilik Ödülüne: Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden ÇAĞRI KESKİN "THY ile Cumhuriyet Çocukları Engel Tanımaz" adlı çalışmasıyla,
İkincilik Ödülüne:Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğrencilerinden YUSUF ÖZAYDIN ve ALP BORA BALYALI "Okuma-Yazma Alışkanlığının Geliştirilmesi" adlı çalışmalarıyla,
Üçüncülük Ödülüne:Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden SİNEM KILINÇÇETE ve TUBA BELKAYALI "Yaşamak Değil, Yaşatmak Elimizde" adlı çalışmalarıyla, değer görüldüler.


İNTERNET YAYINCILIĞI DALI

Seçiciler Kurulu; Zihni Uğurbil başkanlığında, Yurtsan Atakan, Gökhan Özçevik ve Sedat Özkan'dan oluştu.


EN İYİ İNTERNET YAYINI

Birincilik Ödülüne:Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Radyo TV ve Sinema Bölümü öğrencilerinden FERDUSE DİLEK İYİGÜN, ŞAFAK AKYOL, ELİF KARADENİZLİ, ÖZGE ÇELİKKOL, AYŞE ÖZGE KENDİRCİ, HANDAN CEREN BAYAR ve ALPER ÖZLÜwww.bizimi3.com adlı çalışmalarıyla,
İkincilik Ödülüne:Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ile Radyo, TV Sinema Bölümü öğrencilerinden YETA BÜTÜÇ, SELMA ARSLANTAŞ, MİRAY MELİKOĞLU ve AHMET GÖRMEZ http://ilef.ankara.edu.tr/akildefteri adlı çalışmalarıyla, Üçüncülük Ödülüne:Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinden HAKAN TAŞYARAN www.ilet.gazi.edu.tr adlı çalışmalarıyla, değer görüldüler.


EN İYİ KİŞİSEL SİTE

Birincilik Ödülüne:Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden AYŞE ÖZGE KENDİRCİ www.sitelerim.org adlı çalışmasıyla,
İkincilik Ödülüne:Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden ŞAFAK AKYOL www.bizimi3.com/_safak adlı çalışmasıyla,
Üçüncülük Ödülüne: Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencilerinden TARIK DOĞAN www.tarikdogan.com değer görüldüler.


EN İYİ İNTERNET HABERİ

Birincilik Ödülüne değer çalışma bulunamamıştır.
İkincilik Ödülüne:Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden AHMET GÖRMEZ
http://ilef.ankara.edu.tr/akildefteri/yazi.php?yad=2278 adlı çalışmasıyla,
Üçüncülük Ödülüne:Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ile Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden YETA BÜTÜÇ ve AHMET GÖRMEZ http://ilef.ankara.edu.tr/akildefteri/yazi.php?yad=298 adlı çalışmalarıyla, değer görüldüler.



Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...
Abidin Dino ’’Son İzler’’ ile karşımıza çıkıyor...
Abidin Dino ’’Son İzler’’ ile karşımıza çıkıyor......