08.06.2018
Künye
İletişim
29.07.2003, 11:19:41 Güncelleme : 08.09.2016, 22:17:07

Garanti Sanat Galerisi yeniden düzenlenerek tasarım galerisi işlevine kavuşturuldu

Galeri Garanti, Beyoğlu’nda tasarım konusunda dünyada tartışılan değişik kavramlara, olgulara yer verecek... Galerideki ilk sergi 5 Ağustos’ta açılıyor.

Artık tasarımcıların İstanbul'da yeni bir mekanı var. Geçmişte, Garanti Sanat Galerisi adıyla hizmet veren İstanbul Beyoğlu’ndaki mekan, Galeri Garanti adıyla tasarım konusunda dünyada tartışılan değişik kavramlara, olgulara yer verecek.

Şehircilik, mimarlık, endüstri, grafik gibi tasarımın farklı alanlarından örnekler bu mekanda sergilenecek. Galerideki ilk sergi 5 Ağustos'ta açılıyor.

Galeri Garanti'de düzenlenecek olan sergilerde insan-yapı-çevre-nesne ilişkilerini, şehri, şehrin tasarımını, mimariyi inceleyecek, estetik ve teknik bilginin ışığında tasarım sürecini sorgulayacak.

Yeni galerinin ilk sergisi 5 Ağustos'ta başlayacak olan “Mimarlığı Tersten Giymek - Rurol Studio: Mimarlıkta Sınıraşımı ve Muğlaklık”.

Küratörlüğünü mimarlık tarihçisi Bülent Tanju'nun, tasarımını Bülent Erkmen’in üstlendiği sergi, 6 Eylül’e kadar izlenebilecek.

Sergi, Alabama’daki Auburn Üniversitesi Mimarlık Fakültesi profesörleri tarafından başlatılan Rural Studio programının çalışma felsefesi ve sürecini, bugüne kadar hayata geçirilen bazı projelerin fotoğrafları, çizimleri ve bir film eşliğinde sunacak.


Garanti Galeri

İstiklal Caddesi 187 Beyoğlu
(212) 293 63 71
Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...