06.06.2018
Künye
İletişim
22.03.2017, 03:10:56

Fransız şansonlarının güçlü sesi Ajda Ahu Giray 24 Mart’ta sahnede!

Notre Dame de Sion Lisesi 24 Mart Cuma akşamı vokalde Ajda Ahu Giray ile eşsiz bir müzik gecesi yaşatacak.2017 Frankofoni kutlamaları kapsamında Notre Dame de Sion Fransız Lisesi sanatçı şarkıcı Ajda Ahu Giray’ı bir şanson gösterisi için ağırlıyor...

Ajda Ahu Giray: vokal

Elia Casu: gitar

Burak Acar: piyano

İlker Görgülü: keman

Ajda Ahu Giray, solist şarkıcı:

Ajda Ahu Giray, İstanbullu şarkıcı, şarkı sözü yazarı ve besteci. Çok küçük yaşlardan beri şarkı söylüyor. Altı yaşından on iki yaşına kadar TRT Çocuk Korosu’nda söylemeye devam etti. Galatasaray Lisesinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü’nü bitirir bitirmez, 2003 yılında Lyon’a gitti ve Ecole Nationale de Musique de Villeurbanne’da, Chanson bölümüne şan öğrencisi olarak kabul edildi.

İris Tiyatrosu’nda aldığı dersler sayesinde, tiyatroya da büyük ilgi duymaya başladı. 2008 yılında, Chanson üzerine eğitimini tamamladı "Diplôme d’Etudes Musicales DEM en Chanson" diplomasını aldı ve o tarihten beri de Türkiye’de ve yurt dışında sahne çalışmalarına devam etmekte.

Kendi şarkılarının yanı sıra, Chanson’la buluşturduğu, Fado ve çeşitli tarzlarda şarkılara yer verdiği bir repertuvarı seslendiriyor. Anadilinin yanı sıra Fransızca, İtalyanca, İngilizce ve Portekizce dillerini konuşuyor.

Ajda Ahu Giray, 2014 Eylül ayından beri, Notre Dame de Sion Fransız Lisesinde müzik öğretmenliği yapıyor ve 2008 Eylül ayından beri de Ecole Francophone de Musique d’ Istanbul’da şan dersleri veriyor.

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...