08.06.2018
Künye
İletişim
15.09.2005, 11:19:41 Güncelleme : 28.05.2016, 18:39:24

Dünya Sanatçıları Urla - Karantina Adası’nda buluşuyor

İzmir Urla’da 20 ülkeden 35 sanatçı, resim, heykel, özgün baskı ve seramik çalışmaları yapacaklar. Karantina Adası Uluslararası Sanat Kampı’nda üretilecek yapıtlar tarihi Tahaffuzhane’de sergilenecek.

Karantina Adası Uluslararası Sanat Sempozyumu 23 Eylül – 02 Ekim 2005 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Ressam Feryal Taneri ve ressam Özlem Kalkan Erenus’un girişimleri ile hayata geçen projeye, T.C. Sağlık Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Urla Belediyesi ve Konak Belediyesi’nin yanı sıra özel kuruluşlar ve şahıslar da destek veriyor.

ABD, Almanya, Avusturalya, Belçika, Bulgaristan, Fas, Finlandiya, Fransa, İrlanda, İtalya, Kosova, Kuveyt, KKTC, Macaristan, Romanya, Slovakya, Slovenya, Türkiye, Ukrayna ve Yunanistan’dan davet edilen 35 sanatçı, akademisyenler ve sanat eleştirmenleri, 23 Eylül’de Karantina Adası’nda buluşacak ve 10 gün boyunca, Urla - Karantina Adası’nda, T.C. Sağlık Bakanlığı Dinlenme Tesisleri’nde, bakanlığın desteğiyle konaklayacaklar.

Karantina Adası Uluslararası Sanat Sempozyumu çerçevesinde düzenlenen, uluslararası sanat kampı süresince, 20 ülkeden 35 sanatçı, resim, heykel, özgün baskı ve seramik çalışmaları yapacaklar. Sanat kampının uluslararası yönetmenliğini ressam Özlem Kalkan Erenus, ulusal yönetmenliğini ressam Feryal Taneri üstlenirken; yerel koordinasyonu ise, T.C. Sağlık Bakanlığı, İzmir Urla Eğitim ve Dinlenme Tesisleri Müdürü Halil Erçetin ve ressam Reyhan Abacıoğlu sağlayacaklar.

Sempozyumun “Konferanslar” bölümünde ise çok değerli akademisyenler sanatseverlere seslenecek. Prof. Dr. Selçuk Mülayim ve Prof. Dr. Zeki Sönmez Türk Sanatı ile ilgili konferanslar verirken; Av. Ünsal Piroğlu, “Plastik Sanatlarda Telif Hakları” başlıklı konferansında, sanatçıları aydınlatacak.

Sempozyumun konukları arasında yer alan sanat eleştirmeni Abdülkadir Günyaz, sanatın evrenselliği bağlamında, çeşitli kültürlerden sanatçıların biraraya gelerek, ortak bir atölyede buluşmalarıyla oluşacak sanatsal işlerin, çeşitli konu ve başlıklar altında değerlendirmesini yapacak.

Karantina Adası Uluslararası Sanat Kampı’nda üretilecek yapıtlar 01 Ekim 2005 tarihinde Karantina Adası’nda yer alan tarihi Tahaffuzhane’de açılacak sergi ile izlenime sunulacak.


Detaylı bilgi için:

Özlem Kalkan Erenus : (532) 611 62 02 
Feryal Taneri : (533) 437 51 98
Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...