14.06.2018
Künye
İletişim
27.09.2005, 11:19:41 Güncelleme : 28.05.2016, 18:29:33

Çağdaş Türk resmine olan ilgi zirveye çıktı!

İlginin bu noktaya gelmesinde şüphesiz İstanbul Modern sanatlar Müzesi’nin kapılarını sanatseverlere açması önemli bir rol oynadı. Oluşan ilgi Antik A.Ş müzayedelerinde rekor fiyatların ortaya çıkmasıyla kendini gösterdi.

Antik A.Ş.’nin Antik Palace’da 1 Ekim 2005 Cumartesi saat 16.00’da düzenleyeceği sezonun ilk müzayedesinde Çagdaş Türk Ressamlarına ait eserler satışa sunulacak.

Türk Resim sanatı adına önemli gelişmelerin olduğu 2004-2005 yılında Çağdaş Türk resmine olan ilgi zirveye çıktı. Bunda şüphesiz İstanbul Modern sanatlar Müzesi’nin kapılarını sanatseverlere açması önemli bir rol oynadı. Oluşan ilgi Antik A.Ş müzayedelerinde rekor fiyatların ortaya çıkmasıyla kendini gösterdi. Çağdaş Türk ressamlarının eserlerinin satış fiyatları Klasik Türk ressamlarının eserlerinin fiyatları ile yarışmaya başladı. Türk Resmine olan ilgi arttı ve bu ilgi yeni koleksiyonların oluşması ile devam ediyor. Her sezon Çağdaş Türk resmi müzayedesi yapan Antik A.Ş bu sezonda ilk müzayedesini Çağdaş Türk ressamlarına ayırdı. İstanbul’un köklü bir ailesine ait özel bir koleksiyonun satışa sunulacağı müzayedede yaklaşık 200 adet tablo yer alıyor.

Nedim Günsür, Burhan Uygur, Mustafa Esirkuş, Cihat Burak, Ali Çelebi, Edip Hakkı Köseoğlu, Nuri İyem, Ferruh Başağa, Selim Turan, Sabri Berkel, Abidin Dino, Elif Naci, İbrahim Balaban, İlhami Demirci, Zeki Kıral, Nihat Akyunak, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Eren Eyüboğlu, Burhan Doğançay, Turan Erol, Adnan Varınca, Komet, Yüksel Aslan, Şadan Bezeyiş, Adnan Turani, Halil Akdeniz, Orhan Ersoy, Mustafa Ata, Utku Varlık, Mehmet Güleryüz, Orhan Taylan, Bedri Baykam, Ertuğrul Ateş, Fevzi Karakoç, Mahir Güven, Ekrem Kahraman, Gürol Sözen, Bihrat mavitan, Kasım Koçak, Leyla Gamsız, Cuma Ocaklı, Habib Aydoğdu, Hüseyin Bilişik, Rafet Ekiz, Ali Candaş, Ali Atmaca, Muzaffer Akyol, Fahrettin Baykal, Selçuk Toğul, Mustafa Ayaz, Mehmet Pesen, Bayram Gümüş gibi sanatçılara ait eserler sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Turgay Artam tarafından yönetilecek müzayedede yer olan eserler 26 Eylül-1 Ekim2005 tarihleri arasında Antik Palace’da sergilenecek. Açık artırma ile ilgili olarak 0212 236 24 60 (pbx) telefon numarasından ve www.antikas.com web sitesinden bilgi alınabilir.

Müzayede katalogları Antik Palace’tan (Süleyman Seba caddesi Talimyeri sokak- Maçka) temin edilebilir.

online katalog www.antikas.com


Görsel:

Ferruh Başağa

"toplum ve işbirliği"nden detay

tuval üzeri yağlıboya

1953 tarihli, 200 x 3000 cm
Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...