12.06.2018
Künye
İletişim
28.02.2003, 11:19:41 Güncelleme : 20.09.2016, 20:33:08

Borusan Sanat Galerisi, yaz aylarını genç sanatçıların yeni önerilerine ve eserlerine açıyor

Katılmak isteyen 30 yaşının altındaki sanatçıların önermelerini 19 nisan’a kadar bildirmeleri isteniyor.

Yeni Öneriler/Yeni Önermeler BORUSAN’DAN GENÇ SANATÇILARA ÖNERİLER Borusan Sanat Galerisi’nin yaz aylarında düzenlediği 'Yeni Öneriler/Yeni Önermeler' sergi dizisinin 10 ve 11. si Haziran – Temmuz – Ağustos 2003 tarihlerinde gerçekleştiriliyor.

21 Nisan 2003 tarihinde toplanacak seçici kurulun kararı sonucunda seçilen sanatçılara gruplar halinde iki ayrı sergi düzenlenecek. Katılımcıların 30 yaşını geçmemiş olması gerekiyor.

Sanatçıların en geç 19 Nisan’a kadar özgeçmiş, eğitim ve deneyim bilgileri ile birlikte üretilmiş yapıtlardan örnekleri, sanat görüşleri ve üretilmiş yapıtların kavramları ile ilgili dosyalarını Borusan Sanat Galerisi’ne posta ile ya da elden göndermeleri isteniyor.

Bu sergiye katılmak isteyen sanatçının Borusan Sanat Galerisi için bir yapıt projesi de hazırlaması gerekiyor. Serginin seçici kurulu Beral Madra (Sergi yapımcısı), Agah Uğur (Borusan Holding Genel Müdürü), Binnaz Tukin (Borusan Sanat Galerisi Yöneticisi), Prof. Tayfun Erdoğmuş (Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi), Doç T. Melih Görgün (Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi) ve Ahmet Öktem’den (Yıldız Teknik Üniversitesi ve Tasarım Fakültesi) oluşuyor.

Sergiye katılmaya hak kazananların isimleri 22 Nisan’dan itibaren katılımcılara duyurulacak. Katılımcılar konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi btukin@borusansanat.com adresinden edinebilirler.

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...