07.06.2018
Künye
İletişim
17.11.2016, 16:07:09 Güncelleme : 21.11.2016, 13:02:55

Bir sevgililer günü sürprizi: Sirkeci Garı’nın her köşesi çikolata kokacak!

Sirkeci Garı tarihinin en tatlı buluşmalarından birine hazırlanıyor. Uluslararası İstanbul Çikolata Festivali 11 ile 14 Şubat tarihleri arasında Sirkeci Garı’nda gerçekleştirilecek.İstanbul'un en görkemli yapılarından biri olan Sirkeci Garı tarihinin en renkli ve en tatlı buluşmalarından birine hazırlanıyor... Dünya genelinde birçok ülkede gerçekleştirilen "Çikolata Festivali" Türkiye'de ilk kez Medyadoktoru tarafından Sirkeci Garı'nda düzenlenecek.

İstanbullu çikolata tutkunlarını bir araya getirmek ve çikolata kültürünün dünden bugüne geldiği yeri aktarmak adına 2017'nin ilk çeyreğinde, 11-12-13-14 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festival aynı zamanda Türkiye'de gerçekleştirilmiş ilk çikolata festivali olma özelliğini taşıyacak.

Sevgililer Günü'nde de festivalin devam edeceğini belirten firma tarafından yapılan açıklamada: ''Yerli ve yabancı çikolata firmalarının yer alacağı stantlar, Çikolatanın hikayesi, yapım ve tadım aşamaları, Çikolata üzerine workshoplar, Çikolatanın yer aldığı ürün tadım günleri, Çocuklara ve ailelere özel etkinlikleri dışında 7 bölgemizde belirlenecek olan illerimizden birçok çocuğumuzu Sirkeci Garına davet edeceğiz. Bizlere bu kapsamda Kızılay destek olacak. Uluslararası İstanbul Çikolata Festivali, Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyor. İstanbul Çikolata Festivali kapsamında bir çok Türk ve yabancı çikolata firması Sirkeci Garında buluşarak stantlar kurup daha geniş kitlelere ulaşma imkanı bulacak" denildi.


HAZIRLANACAK, SERGİLENECEK VE YİYİLECEK!

Usta aşçılar tarafından hazırlanan çikolatalar usta heykeltıraşlar tarafından tıraşlanacak. Çikolatadan oluşturulmuş heykeller festival alanını süsleyecek. Festivalin son günü ise heykeller görücüye çıkarak kesilerek tekrar çikolata severlere dağıtılacak.

Festival süresince gün boyunca workshoplar, yarışmalar, çikolata standları ve devasa çikolata heykelleri ile buluşacak olan İstanbullular da ilk kez böyle bir organizasyonun yapılmasına hem şahit olacak hem de sınırsız çikolatanın tadını çıkartacak.

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...