08.06.2018
Künye
İletişim
10.01.2017, 01:24:33

Bilgi Evi üyeleri Salih Memecan ile bir araya geldi

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, Gençlerle Baş Başa Sohbetlerin ’de yeni yılın ilk konuğu ünlü karikatürist Salih Memecan oldu.Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evlerinin düzenlemiş olduğu Gençlerle Baş Başa Sohbetleri ’ne bu ay konuk olarak ünlü karikatürist Salih Memecan katıldı.

Gençlerin karikatürlere yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Salih Memecan, “karikatürün daha doğrusu çizebilme becerisinin büyük bir geleceği var. Bilgisayar teknolojisi ve sosyal medya geliştikçe insanlar emojiler kullanmaya yani kendilerini çizimlerle ifade etmeye başladı. Kendini çizimlerle ile ifade etmek hep daha fazla kolaylık ve özellik sağlamıştır. Gençlere kendilerinin de çizebileceğini, çizebilmenin zor bir şey olmadığını ve nasıl çizebileceklerini anlatıyorum. Onlara cesaret veriyorum, heveslendirmeyi sağlıyorum” diye konuştu.


Teknolojinin karikatür dünyasını da etkilediğine değinen Salih Memecan, “Çizim daha da popülerleşti. Eskiden 3 5 tane karikatürist vardı ve gazetelere karikatür çiziyordu. Bir tek onları görüyorduk. Şimdi çizebilen herkesin, kendi çizimlerini belli bir gruba internet aracılığıyla gösterme imkânı var. Eskiden kâğıt kalemle çizerdik. Sulu boya ile boyardık. Artık bilgisayarlarla boyamaya başladık. Sonra kâğıt yerine tabletlerle çizmeye başladık. Böylece çizimler daha rahat paylaşılabiliyor ve arşivlenebiliyor dedi.Konuşmasının ardından Bilgi Evi üyelerinin sorularını yanıtlayan Salih Memecan daha sonra Robot Roli isimli kitabını imzaladı. Çekilen hatıra fotoğrafının ardından program sona erdi.

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...