08.06.2018
Künye
İletişim
24.02.2007, 11:19:41 Güncelleme : 13.05.2016, 11:13:46

Art Bosphorus’tan genç sanatçılar için Resim Yarışması

Jüride Nazan Erkmen, Erhan Ersöz, Kıymet Giray, Komet, Ertan Mestçi, Kaya Özsezgin ve Doğan Paksoy yer alıyor. Son başvuru tarihi 21 Nisan 2007.

Mayıs ayında İstanbul yeni bir sanat fuarına merhaba diyor. Ariyel Fuarcılık ve Sanat Galericileri Derneği'nin işbirliğiyle 2–6 Mayıs 2007 tarihlerinde Feshane'de gerçekleşecek olan Art Bosphorus-Çağdaş Sanat Fuarı, Türkiye'den ve yurtdışından galerilerin katılımıyla önemli bir sanat etkinliği olmaya aday olduğunu gösteriyor.

Fuarın yönetim kurulu Başkanı Doğan Paksoy konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunu ifade etti: "Art Bosphorus sanatı daha geniş kitlelere yaymak, Türk ve dünya sanatçılarını bir dünya kenti olan İstanbul'da buluşturmak ve ülkemizin hak ettiği global vizyonu bir kez daha vurgulamak için gerçekleştirdiğimiz bir birlikteliktir." Fuarın en önemli sürprizlerinden biri ise Genç Sanatçılar Resim Yarışması.

Genç sanatçıların önünü açmak ve profesyonel yaşamlarında onları desteklemek amacıyla düzenlenen resim yarışmasına 35 yaşını geçmemiş olan tüm sanatçılar katılabilecek. Art Bosphorus'un Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Kubilay Akman, bu yarışmanın genç sanatçılara sadece Türkiye'de değil Avrupa'da da önemli kariyer imkânları sunacağını açıkladı. Çünkü Fuar Avrupa'dan da galerilerin, sanatçıların ve basın-yayın kuruluşlarının önemli bir ilgi odağı haline geldi. Yarışmanın sonuçları, sanatçıların önümüzdeki yıllardaki gelişimini etkileyecek niteliktedir.

Konusu ve malzeme tercihi serbest olan yarışmaya sanatçılar 1 adet eserle katılabilecek. Resmin kısa kenarı 100 cm.den küçük, uzun kenarı 160 cm .den büyük olmayacak. Eserlerin arkasında bir etikete sanatçının adı, doğum yeri ve yılı, iletişim adresi ve telefonu, resmin boyutları ve adı yazılacak. Bunun yanında yarışmacıların özgeçmişlerini ve 5 adet farklı eserin fotoğraflarını/dialarını da teslim etmeleri gerekiyor.

Yarışmanın jürisi Nazan Erkmen, Erhan Ersöz, Kıymet Giray, Komet, Ertan Mestçi, Kaya Özsezgin ve Doğan Paksoy'dan oluşuyor. Son başvuru tarihi 21 Nisan 2007.


Ödüller Royal Talens'ten...

Genç Sanatçılar Resim Yarışması'nın Sanat Dünyası Talens Sanatsal Ürünler Pazarlama Ltd. Şti. tarafından verilen Birincilik Ödülü 5.000 YTL, İkincilik Ödülü 2.000 YTL, Üçüncülük Ödülü 1.000 YTL.

Ayrıca "Gençsanat Dergisi" özel teşvik ödülü ve Sanat Dünyası Talens Sanatsal Ürünler Pazarlama Ltd. Şti. tarafından her birine Rembrant boya seti verilecektir.

Yarışmaya katılacak olanlar başvurularını aşağıdaki adrese yapabilir ve detaylı bilgileri e-mail ya da telefonla arayarak alabilirler. Resimler 10 Nisan 2007 ile 21 Nisan 2007 tarihleri arasında teslim edilmelidir.


Adres:

Halaskargazi Cad. No: 300 Kat: 4 Şişli/İstanbulTelefon:

0212 230 35 67 / 0212 231 47 50Faks:

0212 240 17 11Email:

artbosphorus@gmail.com


Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...