07.06.2018
Künye
İletişim
30.03.2017, 21:44:50 Güncelleme : 30.03.2017, 21:45:27

Alman yazar Vanessa Walder’den bir kendini keşfetme hikâyesi...

Kurtlarla Uluyan Kuzu, Genç Osman Yavaş’ın çevirisiyle 9 yaş ve üstü tüm çocuklar için raflardaki yerini aldı...Bugüne dek sayısız çocuk ve gençlik kitabına imza atan ve yirmiden fazla dile çevrilen kitaplarıyla dünyada pek çok okurla buluşan Alman yazar Vanessa Walder’dan mizah yüklü bir kendini keşif yolculuğu Kurtlarla Uluyan Kuzu, Genç Osman Yavaş’ın çevirisiyle şimdi Türkçe’de!

Ham sıra dışı bir kurt! Postu siyah ve pofuduk. Diğerlerininki gibi sivri dişleri de yok. Vejetaryen olması yeterince tuhaf değilmiş gibi, bir de avlanmak için koştuğunda nefes nefese kalıyor. Zaten avlanmayı da hiç sevmiyor, gizli gizli yerdeki otları yiyor.

Bir gün geveze baykuş ağzından öyle bir şey kaçırıyor ki, Ham’ın kafası hepten karışıyor. Gerçekte kim olduğunu bilmediğini fark ediyor. Böylece Ham, ait olduğu sürüyü bulmak için tehlikeli bir maceraya atılıyor. Sonunda, sorularına yanıt bulmayı umarak bir çiftliğe varıyor.

Yoksa bu macera Ham için biraz fazla mı? Kurtlarla Uluyan Kuzu, muhteşem mizah anlayışıyla kâh neşeli, kâh hüzünlü bir kendini keşfetme hikâyesi...

Vanessa Walder:

1978 senesinde Heidelberg’te doğdu, Viyana’da büyüdü. İlk öyküleri yayımlandığında on dokuz yaşındaydı. Hukuk öğrenimini yarıda bırakıp gazetecilik yapan Walder, 2001’de bağımsız yazarlığa başladı. O günden beri sayısız çocuk ve gençlik kitabı yayımlandı. Bu kitaplar yirmiden fazla dile çevrildi. Vanessa Walder kitap okumadığı zamanlar Berlin’de yaşıyor ve çalışıyor. "Kurtlarla Uluyan Kuzu" yazarın Can Çocuk’taki ilk kitabı.

Kitap: Kurtlarla Uluyan Kuzu

Yazar: Vanessa Walder

Çeviren: Genç Osman Yavaş

Resimleyen: Zapf

Dizi: Çağdaş Dünya Edebiyatı

Tür: Roman

Sayfa: 208

Fiyatı: 13,50 TL

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...