19.06.2018
Künye
İletişim
29.03.2003, 13:07:10 Güncelleme : 08.12.2016, 23:01:29

20. Müzik Festivali’nin açılışında ünlü Rus kadın şef Veronika Dudorava, Rusya Devlet Senfoni Orkestrası’nı yönetecek

Güher-Süher Pekinel ve Jacques Loussier Trio biletleri bir saatte tükenince sinirler gerildi.

Sevda - Cenap And Müzik Vakfı tarafından düzenlenen ve bu yıl 20. yaşına basan Ankara Müzik Festivali (31 Mart) yarın başlıyor.her yıl olduğu gibi baleden, oda müziğine ve caza uzanan çok geniş bir yelpazede farklı etkinliklerin gerçekleşeceği festivalin açılışında müzikseverler, ünlü Rus kadın şef Veronika Dudorava'nın yöneteceği Rusya Devlet Senfoni Orkestrası'nı dinleme olanağı buluyor. Avrupa ve Amerika'dan gelmesi planlanan sanatçılar Irak savaşı nedeniyle gelmekten vazgeçerken Rusya gibi yakın coğrafyaların sanatçıları böyle bahaneler ve korkuları asla göstermiyorlar

Bu yıl Ankara Müzik Festivali'ne kadılacak sanatçılar arasında en çok talep Güher ve Süher Pekinel'lere oldu. 2 Nisan akşamı için Güher - Süher Pekinel ve Jacques Loussier Trio biletleri satışa çıktıktan bir saat sonra tükenince, bilet almak isteyen sanatseverler arasında sinirler gerildi. Vakıf yönetimi biletlerin sponsor firmalara satıldığı yönünde suçlandı. Vakıf yönetimi ise yaptığı açıklamada, biletleri sponsor olan firmalarda çalışanların kendi bilet paralarını ödeyerek aldıklarını, önceden kapatılmadığını açıkladı ancak yine de öfkeli sanatseverleri yatıştırmak biraz zor oldu.

31 mart 26 nisan arasındaki günlerde Ankara'da sürecek festival günlerinde, Güher - Süher Pekinel ve Jacques Loussier Trio, gitar virtüozü Manuel Barrueco, piyanonun yeni starı Naida Cole, cazcı Brandford Marsalis ve Quarteti, latin müziğin sempatik grubu Chico & The Gypsies, Litvanya Oda Orkestrası, piyanist Emre Elivar, çellist Miklos Perenyi, flamenko topluluğu Compania de Danza Antonio Marquez, bale tarihinin önemli isimlerinden Danimarka Kraliyet Balesi Baş Dansçıları, Kazak milli dans topluluğu “Altın Dan”, Ensemble 415, Finli dünya müziği topluluğu Varttina, Güney Amerika ve Flamenko müziği üzerine varyasyonları ile Baldi Olier Quartet, Bilkent Akademik Senfoni Orkestrası ve Bulgar Ulusal Radyo Korosu’nun yanı sıra İzmir Devlet Senfoni Orkestrası konserleri ve gösterileri izlenebilecek.

23 Nisan çocuk bayramı için Les Bubb mim gösterisi de yer alıyor. Sevda - Cenap And Müzik Vakfı, “Ankara baharı müzikle daha güzel” sloganıyla baharı müjdeliyor.

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...