08.06.2018
Künye
İletişim
30.08.2007, 11:19:41 Güncelleme : 10.05.2016, 15:53:15

’Yenilebilen Heykel’ Şangay Çağdaş Sanat Fuarı’nda!

Serkan Özkaya yeni heykeli “Bana Onun Kellesini Getirin” ile Şangay Çağdaş Sanat Fuarı’nda... Sanatseverler heykelin hem görüntüsüne hem de tadına bakabilecek.

Sanatçı Serkan Özkaya, “Bana Onun Kellesini Getirin” isimli yeni heykelini ilk olarak, Şangay’da bu yıl birincisi yapılan Şangay Çağdaş Sanat Fuarı’nda sergileyecek.

Özkaya’nın bu heykeli alışılmışın dışında olarak bir sanat mekanında değil, Şangay’ın en gözde lokantalarından olan M on the Bund’da yeralacak.

Sanatçının, tabağın üzerinde duran oyuncak bir ayı kafacığını andıran yeni yapıtını görmek isteyen izleyiciler ise M on the Bund’a gidecek ve “Bana Onun Kellesini Getirin”den bir porsiyon ısmarlayacak. Siparişini alan sanatseverler de heykelin hem görüntüsüne hem de tadına bakabilecek. Yemeğin içeriğini ise lokantanın aşçısı belirleyecek.

Böylelikle sanat yapıtını, tüketim alanında, mütevazı değişim değeri olan bir nesneye dönüştürmeyi amaçladığını ve bu sayede izleyicinin yapıtı yargılamasının da önünü açtığını düşünen Özkaya, “Bana Onun Kellesini Getirin”i Kasım ayında New York’ta RoseLee Goldberg yönetmenliği ve Defne Ayas yardımcı küratörlüğünde gerçekleşen PERFORMA07 Bienali çerçevesinde Freemans Restaurant’ta sergileyecek.

M on the Bund, Şangay’ın başaşçısı Hamish Pollitt, tavuk göğsünü andıran bir tatlı üzerinde çalıştığını söylerken, Freemans’taki yemeğin ne olacağı ise henüz belli değil. Ancak yolu bu lokantalara düşen sanatseverlere heykelin tadına bakmalarını salık veriyoruz.

Serkan Özkaya 1973 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Çalışmalarını bu şehirde sürdüren sanatçı bugüne değin, farklı yapıtlarını dünyanın çeşitli şehirlerinde sergiledi.

Daha fazla bilgi için:
http://www.shcontemporary.info
http://www.m-restaurantgroup.com
Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...