19.06.2018
Künye
İletişim
05.06.2003, 11:19:41 Güncelleme : 12.09.2016, 19:34:56

’Sanata Katkı Ödülleri’nin sahipleri belli

3. Uluslararası Öğrenci Trienali’nde, Marmara Üniversitesi’nce, Eczacıbaşı, Sabancı ve Ataç’a “Sanata Katkı Ödülleri” verildi.

Dünyanın dört bir yanından genç sanatçı ve tasarımcıları İstanbul’da buluşturan 3. Uluslararası Öğrenci Trienali, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kampusu’nda 4 Haziran 2003 tarihinde gerçekleştirilen törenle başladı.

Yurtdışından sanat kurumlarının temsilcileri ve öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen törende, kültür ve sanata yönelik katkıları nedeniyle Bülent Eczacıbaşı, Sakıp Sabancı ve Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Engin Ataç’a “Sanata Katkı Ödülleri” sunuldu.

Sakıp Sabancı’nın yoğun gündemi nedeniyle bulunamadığı törende ayrıca Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tunç Erem’e “Teşekkür Plaketi” takdim edildi. Tören, Akbank Quartet’in konseriyle sona erdi.

Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, İngiltere, İsrail, Yunanistan, Güney Afrika ve Çin’in de yer aldığı 26 ülkeden 49 sanat ve tasarım okulunun yanı sıra, Türkiye’den 16 üniversitenin güzel sanatlar fakültelerinin de katıldığı Trienal, bir dizi sergi, seminer, kısa film gösterimleri, atölye çalışmaları eşliğinde uluslararası sanat dünyasındaki son eğilimleri ve sanat eğitiminin geleceğini ele almayı hedefliyor.

Bu yıl ilk kez farklı mekanlarda sanatseverlerin karşısına çıkan 3. Uluslararası Öğrenci Trienali, Mimar Sinan tarafından 1570’li yıllarda inşa edilen, günümüzde anılan ismiyle Toptaşı Cezaevi (Valide-i Atik Külliyesi Kervansarayı) gibi özel bir mekanın yanı sıra, Marmara Üniversitesi GSF galerileri ve Capitol Alışveriş Merkezi ve Avrupa yakasında İş Sanat Kültür Merkezi Kibele Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor. 3. Uluslararası Öğrenci Trienali, 27 Haziran 2003 tarihine dek izlenebilecek.

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...