19.06.2018
Künye
İletişim
12.08.2004, 11:19:41 Güncelleme : 13.06.2016, 08:48:14

’Müziğin Rengi’ Borusan Sanat Galerisi’nde!

Borusan Kültür ve Sanat Merkezi ”Müziğin Rengi” adı altında yedi seneden beri geliştirdiği çocuk sanat projesi ile ilgili ikinci sergiyi 26 Ağustos - 4 Eylül 2004 tarihleri arasında Borusan Sanat Galerisi’nde gerçekleştiriyor.

Dokuma, resim, baskı, rölyef ve kolajdan oluşan son dönem çalışmaları sergilenirken, sergi mekanında atölye etkinlikleri düzenlenecek. Sergiyi gezen çocuklar, müzik eşliğinde yaptıkları resimlerden oluşan deneysel bir kolektif dokuma çalışmasını oluştururken bir yandan da saç levhalar üzerine mıknatıs ile değişik malzemeler yapıştırarak serbest kompozisyonlar yaratabilecekler.

Serginin bir bölümünde ise “Müziğin Rengi” atölyesi öğrencilerinin dış dünyaya açtıkları bir pencereden Güney Amerikalı çocukların onlara armağan ettiği mini bir sergi de izlenebilecek.

Yenilikçi bir sanat eğitim modelinin oluşturulup bunun olanakları kısıtlı çocuklara ulaştırılmasını hedefleyen Borusan Kültür ve Sanat Merkezi yola Beyoğlu bölgesinde yaşayan, devlet okullarında okuyan ama Beyoğlu’nun kültürel ortamını yaşama fırsatı olmayan çocuklarla çıkmıştı. Bugün İstanbul’un çeşitli bölgelerinden de bu atölyelere katılım var.

Borusan Sanat Galerisi’nde bu yaratıcı sürecin coşkulu, bazen hüzünlü, düşündürücü ve daima içten olan izleri taşıyan yapıtları bulacaksınız.
Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...