17.06.2018
Künye
İletişim
13.06.2004, 11:19:41 Güncelleme : 22.06.2016, 16:41:37

’Geleceğin Sineması’ böyle olacak...

“Geleceğin Sineması”nın yaratılmasına katkıda bulunacak sinema öğrencilerinin ödül aldığı gecede, Mercan Dede, Aykut Sütoğlu, Hüseyin Ceylan, İsmail Darıcı ile birlikte ‘Geleceğin Ustaları’ adını verdiği konseri seslendirdi.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü tarafından TÜRSAK Vakfı’nın danışmanlığında bu yıl ilki gerçekleştirilen “Geleceğin Sineması” öğrenci kısa filmlerini destekleme programında ödül alan öğrencilere ödülleri,10 Haziran 2004 Perşembe gecesi AKM Konser Salonu’nda yapılan törenle verildi.

Sunuşlarını tiyatro ve sinema oyuncumuz Şebnem Dönmez’in üstlendiği, T.C.Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Erkan Mumcu’nun ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü Abdurrahman Çelik’in de katıldığı gecede Mercan Dede'nin, Aykut Sütoğlu, Hüseyin Ceylan, İsmail Darıcı ile birlikte ‘Geleceğin Ustaları’ adını verdiği konseri seyircilerden büyük alkış aldı.

“Geleceğin Sineması”nın yaratılmasına katkıda bulunacak sinema öğrencilerinin, eğitimleri sırasında yaptıkları kısa filmlere destek olmak amacıyla, üniversitelerin işbirliği ile bu yıl ilk kez düzenlenen ‘Destekleme Programı’nda destek almaya hak kazanan proje sahiplerine anısal olarak şiltleri sunulurken, program çerçevesinde yapılan yarışmada;

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Bora Altun’un “Türkiye’nin Jeolojik Mirası” adlı belgesel projesi birinciliğe layık görüldü ve dijital kamera ile ödüllendirildi.

‘Balık’ adlı projesi ile ikinci olan Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV Sinema Bölümü 3. sınıf öğrencisi Selin Suar dizüstü bilgisayar;

‘Ölüm Düşleri Gerçektir’ adlı projesi ile Selçuk Üniversitesi Gazetecilik Bölümü 3. sınıf öğrencisi Itır Sema Ertaş dizüstü bilgisayar almaya hak kazanırken;

‘Her Neyse’ adlı projesi ile mansiyon kazanan Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü 3. sınıf öğrencisi Sercan Kehribar dijital fotoğraf makinesi ile ödüllendirildi.

Ödül Törenin ardından 2003 Cannes Film Festivali Kısa Film Yarışması’nın Jüri Özel Ödülünü alan ve Arjantinli usta yönetmen Fernando Solanas’ın oğlu Juan Solanas’ın yönettiği 15 dakikalık kısa filmi “Başı Olmayan Adam/l’Homme Sans Tete” ve ‘Çark’ filmi ile tanıdığımız yönetmen Muzaffer Hiçdurmaz’ın kızı Gözde Hiçdurmaz ve Russel Zehnder’in birlikte yönettikleri 4 dakikalık “Mutlu Yıllar Sharon” filmleri gösterildi.

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...