07.06.2018
Künye
İletişim
06.03.2017, 00:46:02 Güncelleme : 06.03.2017, 00:48:13

’’Ulusal Genç Yetenekler Yarışması’’ 2017 başvuruları başladı

Yarışmada başarılı olan gençler 19 Mayıs 2017’de “Genç Yetenekler Haftası” konserinde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde sahne alacak.İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO), Genç Yetenekler Haftası konserinin solistlerini belirlemek üzere bu yıl da Sedat Gürel-Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı katkıları ile “Ulusal Genç Yetenekler Yarışması” düzenliyor.

“Ulusal Genç Yetenekler Yarışması”nın başvuruları 14 Nisan’a kadar yapılabilecek. İDSO tarafından her yıl düzenlenen “Ulusal Genç Yetenekler Yarışması”, 2017 sezonunda Klasik Dönem eserleri üzerine, tüm enstrüman gruplarından adaylar ve şancılar için gerçekleştirilecek.

Dereceye giren adaylara İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde 19 Mayıs 2017 tarihli “Genç Yetenekler Haftası” konserinde çalma olanağı verilecek.

Seçici Kurul, konser programının süresini göz önüne alarak dereceye giren eserlerin tamamını veya bazı bölümlerini programa dahil edecek. Ayrıca birinciye  5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL para ödülü verilecek.

Başvuru için gerekli dosyaların 14 Nisan 2017 tarihine kadar İDSO Müdürlüğüne veya info@idso.gov.tr adresine gönderilmesi gerekiyor. Detaylı bilgi www.idso.gov.tr adresinden edinilebilecek. Yarışma tarihleri, 14 Nisan 2017 tarihinden sonra www.idso.gov.tr’den duyurulacak.

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...