08.06.2018
Künye
İletişim
15.05.2017, 23:25:09 Güncelleme : 15.05.2017, 23:25:41

’’İçindekiler’’ karma resim sergisi Akademililer Sanat Merkezi’nde

Akademililer Sanat Merkezi, kendi bünyesinde çalışmalarını sürdüren 20 sanatçının eserlerinden oluşan karma sergiye ev sahipliği yapıyor.Artık gelenekselleşmiş bir izleyiciyle buluşma olanağı olan bu “yıl sonu sergisi” konsepti sayesinde, sene içinde farklı üsluplarda ve konularda çalışmış olan sanatçılar, son dönem işlerini sanatseverler ile buluşturuyor.


Figüratif ağırlıklı, fakat soyut sanata da yer veren sergide resim ve heykel alanında üretilmiş işler, bir kitabın “içindekiler” sayfası gibi, sanat merkezi hakkında izleyicinin ihtiyaç duyduğu tüm bilgiyi içinde barındırıyor. Bir vazonun içindeki çiçekler natürmordundan, kadının doğasını aktaran figüratif bir tabloya, gökyüzünden dağlara uzanan ekspresif peyzaj yorumlarından, soyut ve kaotik düzenlemelere kadar pek çok farklı ve kişisel eser bir arada izleyiciye sunuluyor.

“İçindekiler” karma sergisi, 25 Mayıs – 23 Haziran tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde sanatseverleri beklemektedir.

Sergide eserleri bulunan sanatçılar: Resul Aytemür, Songül Canerik, Sonat Çavuşoğlu, Akın Ekici, Gizem Enuysal, Süleyman Erdal, Serap İskender, Bahar İşlek, Hakan Kalay, Ayşenur Köksal, Eylül Köksümer, Yasemin Kuşi, Joel Menemşe, Ahmet Merey, Murat Mizrahi, Fatma Mollaoğlu, Vasıf Pehlivanoğlu, Ayşe Tanay, Ayşe Tanay Ülgen ve Emel Yurdakul.

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...