16.05.2017
Künye
İletişim
16.05.2017, 02:25:09 Güncelleme : 16.05.2017, 02:25:41

’’İçindekiler’’ karma resim sergisi Akademililer Sanat Merkezi’nde

Akademililer Sanat Merkezi, kendi bünyesinde çalışmalarını sürdüren 20 sanatçının eserlerinden oluşan karma sergiye ev sahipliği yapıyor.Artık gelenekselleşmiş bir izleyiciyle buluşma olanağı olan bu “yıl sonu sergisi” konsepti sayesinde, sene içinde farklı üsluplarda ve konularda çalışmış olan sanatçılar, son dönem işlerini sanatseverler ile buluşturuyor.


Figüratif ağırlıklı, fakat soyut sanata da yer veren sergide resim ve heykel alanında üretilmiş işler, bir kitabın “içindekiler” sayfası gibi, sanat merkezi hakkında izleyicinin ihtiyaç duyduğu tüm bilgiyi içinde barındırıyor. Bir vazonun içindeki çiçekler natürmordundan, kadının doğasını aktaran figüratif bir tabloya, gökyüzünden dağlara uzanan ekspresif peyzaj yorumlarından, soyut ve kaotik düzenlemelere kadar pek çok farklı ve kişisel eser bir arada izleyiciye sunuluyor.

“İçindekiler” karma sergisi, 25 Mayıs – 23 Haziran tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde sanatseverleri beklemektedir.

Sergide eserleri bulunan sanatçılar: Resul Aytemür, Songül Canerik, Sonat Çavuşoğlu, Akın Ekici, Gizem Enuysal, Süleyman Erdal, Serap İskender, Bahar İşlek, Hakan Kalay, Ayşenur Köksal, Eylül Köksümer, Yasemin Kuşi, Joel Menemşe, Ahmet Merey, Murat Mizrahi, Fatma Mollaoğlu, Vasıf Pehlivanoğlu, Ayşe Tanay, Ayşe Tanay Ülgen ve Emel Yurdakul.

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
’’İçindekiler’’ karma resim sergisi Akademililer Sanat Merkezi’nde
’’İçindekiler’’ karma resim sergisi Akademililer S...
15. İstanbul Bienali ’’İyi bir komşu’’ ile geliyor...
15. İstanbul Bienali ’’İyi bir komşu’’ ile geliyor...
Anadolu’nun sesi Osman Şahin’den gerçek bir trajedinin romanı: Eşkıya Kuza
Anadolu’nun sesi Osman Şahin’den gerçek bir trajed...
Beyoğlu Grand Pera’da ’’Netflix Türkiye’’ gecesi
Beyoğlu Grand Pera’da ’’Netflix Türkiye’’ gecesi...
Nebil Özgentürk’ten ’’Babayani - Zamansız Yazılar’’ çıktı
Nebil Özgentürk’ten ’’Babayani - Zamansız Yazılar’...