08.06.2018
Künye
İletişim
27.02.2017, 22:31:51 Güncelleme : 28.02.2017, 17:42:26

’’West Side Story’’ 1 - 18 Mart tarihleri arasında Zorlu PSM’de

Broadway tarihinin en önemli müzikallerinden biri olan West Side Story, 1-18 Mart 2017 tarihleri arasında, toplam 21 performans boyunca Zorlu PSM Ana Tiyatro’da sanatseverlerle buluşuyor...Broadway’in fenomen müzikali West Side Story, 60. yılında Zorlu PSM Ana Tiyatro’da 1-18 Mart 2017 tarihleri arasında sizlerle buluşacak.

İlk olarak sahnelendiği 1957’den bu yana William Shakespeare eseri Romeo ve Juliet’in modern bir uyarlaması olarak tanımlanan West Side Story, bugüne kadar birçok kez, farklı dönemlerde Broadway sahnesinde izleyicilerle buluştu.

İzlenme rekorları kıran müzikal, Arthur Laurents’ın kitabından uyarlandı. Jerome Robbins’in Tony Ödülü kazanan usta koreografisi ve özellikle Leonard Bernstein’in bestelediği, Stephen Sondheim’ın sözlerini yazdığı müzikleri ile bir fenomene dönüşen West Side Story, başarısını dünya çapında turneler, gösteriler ve uyarlamalarla daha da pekiştirdi.

Tarihi bir sahne şöleni...

- West Side Story’nin ilk planlamalarında Tony rolü için James Dean düşünülmüştü. Ünlü aktörün genç yaşta hayatını kaybetmesiyle bu plan suya düştü.

- West Side Story’nin ilk Broadway macerasında Leonard Bernstein’ın yönettiği 31 kişilik bir orkestra da yer aldı.

- Piyanist André Previn, 159 yılında West Side Story müzikalindeki 8 şarkının caz yorumlarının yer aldığı bir albüm yayınladı.

- 1961 tarihli film uyarlamasının soundtrack’i, En İyi Film Müziği dalında Grammy kazandı.

- Dave Brubeck, Buddy Rich, Natalie Cole, Aretha Franklin, Phil Collins ve Chick Corea’nın da aralarında bulunduğu dünyaca ünlü müzisyenler, farklı dönemlerde müzikalde yer alan şarkıları yorumladılar.

- Curb Your Enthusiasm, That 70’s Show, Glee, Animaniacs, Tom and Jerry ve Toy Story’nin de aralarında bulunduğu ünlü yapımlar, West Side Story’ye gönderme yapılan sahnelere sahip.

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...