07.06.2018
Künye
İletişim
20.12.2016, 00:30:08

’‘Geçmişten Geleceğe Müzik Yolculuğu’’ başlıyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Gençdes Programı kapsamında Fethiye’ de gerçekleştirilecek ’Geçmişten Geleceğe Müzik Yolculuğu Festivali’ 23 Aralık’ta başlayacak.

“Geçmişten Geleceğe Müzik Yolculuğu Festivali” adlı projeyle iki gün boyunca Fethiye’de sokaklar, köyler ve köy okulları dinletiler, konserler ve müzikal atölyelere doyacak. Proje kapsamında yerel ve profesyonel sanatçılar, Fethiye’ de çeşitli köy okullarında köy çocuklarıyla bir araya gelecek ve beden müziği, doğadaki malzemelerden çalgı yapımı, zeybek, perküsyon atölyeleri ve dinletiler düzenlenecek.

Proje kapsamında Fethiye kent kimliğinin önemli bir parçası ve rengi olan, köylülerin ürünlerini sattığı, halk arasında Cuma Pazarı olarak bilinen şehir merkezindeki Köylü pazarında da mini bir konser düzenlenerek müzik sokaklarda insanlarla buluşacak. İki günlük proje dolayısıyla Fethiye’de engelli çocuk ve gençlerle perküsyon, beden perküsyonu atölyeleri dinletilerde bir araya gelecek sanatçılar, projenin kapanışını Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi Salonu’ nda verecekleri halka açık, ücretsiz konserle yapacak.


“HORMONSUZ MÜZİK SUNACAĞIZ”

Proje kapsamında konuşan Mehmet Günay Eser, ”Bu projeyle Anadolu’ nun binlerce yıllık mirası olan farklı müzik geleneklerini, daha önce 2015’te Müzik Köyü’ nü gerçekleştirdiğimiz Fethiye’de,toplumun farklı kesimleriyle buluşturmayı hedefledik. Bu nedenle sadece salonlarda değil, köy okullarında, pazaryerlerinde, Fethiye’ nin sürpriz yerlerinde başta köy çocuklarına ve engelli dostlarımıza olmak üzere tüm Fethiyelilere iki gün boyunca hormonsuz müziği doyasıya sunacağız. Ayrıca festivalimizin koordinatörlerinden Aytaç Gökdağ başta olmak üzere, Anadolu Müziği’ne müthiş katkılar sunan Anadolu Kültürleri Araştırma Derneği’ne teşekkür ederim. ”dedi.

(Sözcü)

Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...