18.06.2018
Künye
İletişim
18.03.2004, 13:07:10 Güncelleme : 08.12.2016, 23:11:25

“Başkentli” olmak farklıdır... İstanbul biraz burun kıvırsa da güzeldir Ankara... Samimidir, gururludur ve ağırbaşlıdır...

Antalya’dayım işim için. Nisan’da 21. Ankara Müzik Festivali olduğunu ve orada olamayacağımı hatırlayınca keyfim kaçtı birden.

Işık Örsel
Antalya


Ben Ankara’lıyım. Ankara’da doğdum, yaşadım, yaşıyorum. “Başkentli” olmak farklıdır. İstanbul biraz burun kıvırsa da güzeldir Ankara. Samimidir, gururludur ve ağırbaşlıdır Ankara. Eğlencelidir eğlenmeyi bilenlere. Güvenilir bir dosttur, alışınca kopulamayan. Kalitelidir yaşam tarzıyla ve insanıyla.

Şimdi Ankara’dan uzaktayım bir süredir. Başka bir güzel şehirde, Antalya’dayım işim için. Harika bir hava, deniz, güneş, sanki tatildeyim ancak Nisan’da 21. Ankara Müzik Festivali olduğunu ve orada olamayacağımı hatırlayınca keyfim kaçtı birden. Başladım düşünmeye, bir yolunu bulsam, buralardan kaçşam diye...

Peki siz festival programını gördünüz mü? Yine muhteşem! Klasik müzikten caza, oda müziğinden dans tiyatrosuna, elektronikl müzikten tangoya çok renkli ve çok zengin bir program var bu sene.

4 Nisan’da başlayacak olan festival 30 Nisan’a kadar sürecek ve bu sürede 15 ülkeden 600 kadar sanatçıyı Ankara’lı sanatseverlerle buluşturacak.

Açılış konserinde CSO ve Devlet Çoksesli Korosu’ndan Carmina Burana’yı dinleyebilir, Gülsin ve Erkin Onay’ın ilk kez birlikte çalacakları resitali izleyebilirsiniz. Veya Laterna Magica Dans Tiyatrosunu izleyebilir, Juan Jose Mosalini ile Tango’nun keyfini çıkartabilirsiniz.

'Piyanist' filmindeki ellerin gerçek sahibi Polonyalı piyanist, Janusz Olejniczak de başkente konuk olacak. 21. Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında Türkiye'ye gelecek olan sanatçı, 8 Nisan'da Milli Eğitim Bakanlığı Şûra Salonu'nda başkentlilere Chopin ziyafeti çekecek.

Bu müzik ve sanat ziyafeti için bilet satışları 20 Mart’ta başlıyor. Kaçırmamak için mutlaka not edin. Festival programını görmek için hemen
www.ankarafestival.com/21festival.com adresini tıklayın ve kendi programınızı yapın.

Bilet fiyatları bu sene 15 ile 40 milyon arasında değişiyor ve öğrencilere %15 indirim uygulanıyor.

Baharı karşılarken Ankara’dan müzik sesleri yükselecek yine. Diyorum ya Nisan’da Ankara’da olmak vardı diye. Ankara’daysanız Nisan’da siz de kutlayın baharın gelişini, sanatla, müzikle, keyifle....

Sevda Cenap And Vakfı’na bu güzel organizasyonu için bir Ankara’lı olarak teşekkür ediyorum.

SEVDA-CENAP AND MÜZİK VAKFI
Tunalı Hilmi Caddesi 114/43 06700 Kavaklıdere / Ankara
Tel: 466 44 27 - 466 44 28 •
www.ankarafestival.com
Haberi Paylaşmak İçin...
Son Haberler
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Barış Kerem Cesur ile Sokak Fotoğrafçılığı üzerine...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba’’sı...
Rodos Şovalyelerinin kalesinde Theodorakis ’’Zorba...
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlayda’da
Damla Özdemir ’’Free Speech Zone’’ ile Galeri İlay...
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri çıktı!
27. Akbank Caz Festivali’nin ilk konser biletleri ...
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!
London Art Gallery Bağdat Caddesi’nde açılıyor!...